Integracja na Wałowej

Zima, wiosną i latem do świetlicy przy ul. Wałowej 5a chętnie przychodzili zarówno najmłodsi mieszkańcy Śródmieścia, jak i młodzież oraz dorośli. O ciekawych zajęciach prowadzonych tam przez Klub Integracji Społecznej „Wałowa” opowiadano podczas konferencji, zorganizowanej niedawno w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Wejherowie. 

Wszystko zaczęło się jesienią ub. roku. Od listopada 2010 r. do września 2011 r. działał Klub Integracji Społecznej „Wałowa”, zorganizowany przez MOPS w ramach projektu „Rewitalizacja Przestrzeni Publicznej Śródmieścia Wejherowa”. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.
W siedzibie klubu spotykała się najmłodsza grupa zabawowa dzieci w wieku 3-6 lat. W godzinach popołudniowych pomieszczenia służyły jako świetlica środowiskowa dla dzieci w wieku 7- 13 lat.
– Miałam pod opieką wspaniałe dzieci, które szybko się uczyły, były bardzo chętne i zainteresowane wspólnymi zajęciami – opowiadała na konferencji Anna Wrzosek, pedagog grupy zabawowej.
Zadowolona ze swoich podopiecznych jest też Natalia Mazurkiewicz, która prowadziła grupę świetlicową razem z Kamilą Baranowską (na początku również z Bronisławą Gomułką). Wprawdzie na początku dzieci były konfliktowe i nieufne, ale szybko nauczyły się współpracować i komunikować.

Konferencję prowadził Paweł Brzeziński, kierownik KIS Wałowa.
Konferencję prowadził Paweł Brzeziński, kierownik KIS Wałowa.

– Najważniejszym celem zajęć była integracja m.in. dzieci, które przy okazji uczyły się poprzez zabawę – powiedziała N. Mazurkiewicz, opowiadając o zajęciach świetlicowych, grach i wycieczkach.
Klub organizował imprezy, festyny rodzinne, warsztaty fotograficzne, wykłady, zajęcia artystyczne, a nawet lekcje języka angielskiego. Była też szkoła dla rodziców, w której dorośli uczyli się, jak radzić sobie z dziećmi.
Z propozycji skorzystało łącznie około 360 osób.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.