Mammobus przy centrum handlowym

Bezpłatną mammografię będą mogły wykonać kobiety w wieku 40-75 lat, a specjalistyczny pojazd z mammografem stanie 23 maja (sobota) przy Centrum Handlowym „Kaszuby” przy ul. I Brygady Pancernej WP na Osiedlu Kaszubskim w Wejherowie.
W dniach 26-28 maja (wtorek, środa, czwartek) mammobus będzie ustawiony przy Centrum Handlowym „Jantar” przy ul. Obrońców Helu 3 w Wejherowie.
Oprócz badań wykonywanych w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi w ramach NFZ dla pań w wieku 50 – 69 lat, wykonywane będą bezpłatne badania dla kobiet wieku 40 – 49 oraz 70 – 75 lat. Na to badanie wymagane jest skierowanie lekarskie od lekarza dowolnej specjalności.
Kobietom w wieku 50-69 lat badanie przysługuje w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi i jest to badanie bezpłatne, refundowane kobietom co 2 lata przez NFZ (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne zaproszenie). W tym przypadku nie jest wymagane skierowanie lekarskie.
Akcję przeprowadzi firma LUX MED Diagnostyka. Na badania w ramach obu programów można się wcześniej zarejestrować pod nr telefonu: 58 666 2 444.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.