Dla przyszłych pokoleń

W pierwszą rocznicę kanonizacji Jana Pawła II oraz w podziękowaniu dla wszystkich darczyńców, 27 kwietnia br. w kościele Trójcy Świętej w Wejherowie została odprawiona msza święta, w której udział wzięli przedstawiciele władz miasta i powiatu. Po zakończeniu liturgii pod podłogą w głównej nawie kościoła umieszczono tzw. kapsułę czasu.

Kapsułę czasu umieszczono w nowej posadzce wejherowskiej Fary.
Kapsułę czasu umieszczono w nowej posadzce wejherowskiej Fary.

Podczas  mszy świętej ks. prałat Tadeusz Reszka  dziękował ofiarodawcom i darczyńcom za zaangażowanie oraz wsparcie finansowe przy remoncie i rewitalizacji kościoła.
Słowa  uznania ks. proboszcz skierował pod adresem starosty wejherowskiego i radnych powiatu za dotację na planowaną wkrótce renowację zabytkowej chrzcielnicy (piszemy o tym na str. 5). Podziękowania trafiły do prezydenta miasta, dzięki któremu możliwy był remont dachu świątyni. Prywatna firma ułożyła wewnątrz nową posadzkę.
Po zakończeniu mszy zebrani goście, m.in. starosta wejherowski Gabriela Lisius oraz zastępca prezydenta Wejherowa Piotr Bochiński odczytali listy, które zawierały podziękowanie za nauczanie, głoszenie Ewangelii i Pontyfikat Jana Pawła II. Listy dla potomnych, na których swoje podpisy złożyli uczestnicy uroczystości, włożono do specjalnej tuby.
Trafiły do niej również pamiątki z naszych czasów oraz monety będące obecnie w obiegu. Kapsuła z przesłaniem dla przyszłych pokoleń została umieszczona pod nową posadzką w wejherowskiej Kolegiacie jako symbol naszych czasów.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.