Majówka na osiedlu

2 maja mieszkańcy osiedla Fenikowskiego w Wejherowie spotkali się na pikniku, podczas którego oddano do użytku nowy plenerowy stół do gry w ping ponga. Uczestnicy korzystali z wyremontowanej (po ubiegłorocznym pożarze) wiaty, piekli kiełbaski na ognisku, bawili się i integrowali. Mimo zimnego wiatru, w pikniku uczestniczyły całe rodziny.

Nowy stół wypróbowały na początek dzieci.
Nowy stół wypróbowały na początek dzieci.

 

Dzięki inicjatywie mieszkańca osiedla Edwarda Śliwińskiego, profesjonalny stół do tenisa ufundowała firma Leroy Merlin. Ta sama firma była też fundatorem kiełbasek, słodyczy i napojów dla uczestników osiedlowej majówki w plenerze.  
Było ognisko, przy którym pieczono kiełbaski, były konkursy i zabawy dla dzieci. Przy organizacji festynu pomagali: radny Mariusz Łupina, Krystyna i Wiesław Krawczykowie i Daniel Pielak, a także Mariusz Popowicz, który zapewnił atrakcję w postaci przejażdżek motocyklami.
– Chcę podziękować mieszkańcom oraz sponsorom, przede wszystkim Leroy Merlin, restauracji „Koga” w Wejherowie oraz leśnikom, którzy pozwalają nam urządzać ogniska na skraju lasu – mówi Edward Śliwiński. – Dziękuję panu Puszowi, który pomaga w utrzymywaniu porządku na terenie rekreacyjnym w sąsiedztwie osiedla. Dziękuję władzom miasta za wyremontowanie naszej wiaty, którą nazwaliśmy „Runda”. Jesteśmy też wdzięczni firmie  „Orlex”, która podarowała nam kostkę na wyłożenie miejsca pod stół do tenisa.
Sobotnie spotkanie zainaugurowało sezon plenerowych zabaw na osiedlu.

Uroczyste przekazanie do użytku stołu do tenisa. Pierwszy z lewej stoi Edward Śliwiński.
Uroczyste przekazanie do użytku stołu do tenisa. Pierwszy z lewej stoi Edward Śliwiński.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.