Test, krzyżówki i gra

W Zespole Szkół nr 3 (Szkoła Podstawowa nr 8 oraz Gimnazjum nr 3) im. Martyrologii Piaśnicy w Wejherowie rozstrzygnięto Konkurs Wiedzy o Piaśnicy. W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła Agata Konkol z SP nr 6, a w kategorii gimnazjów – Wiktoria Stachowiak z Gimnazjum nr 3.

Konkurs składał się z trzech części. Uczniowie rozwiązywali test oraz brali udział w grze miejskiej „Śladami ofiar Piaśnicy w Wejherowie”, poprowadzonej przez Agnieszkę Gumińską edukatora z IPN w Gdańsku. Ostatni etap gry zakończył się w Izbie Pamięci, znajdującej się szkole.
W ten sposób wyłoniono najlepszych sześciu uczniów, którzy wzięli udział w trzecim etapie tj. odpowiedziach ustnych. Młodzież rozwiązywała również krzyżówki oraz odgadywała postaci i miejsca, związane z Piaśnicą na starych fotografiach.
Zwycięzcy oraz wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali z rąk dyrektor szkoły Danuty Czernewskiej nagrody oraz pamiątkowe dyplomy.

Laureaci konkursu
Szkoły podstawowe : I miejsce – Agata Konkol ze Szkoły Podstawowej nr 6, II – Radosław Składkowski, III -Wiktoria Warkusz (oboje ze ze Szkoły Podstawowej nr 11).
Gimnazja  : I – Wiktoria Stachowiak, II miejsce – Maciej Krzyżanowski – oboje z Gimnazjum nr 3, III – Jakub Milewczyk z Gimnazjum nr 2.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.