Dobrze się spisali

Grupa 12 uczniów Niepublicznej Szkoły Rzemiosła w Wejherowie (fryzjerki, mechanicy i stolarze) uczestniczyła w wycieczce edukacyjnej do Centrum Szkolenia i Technologii w Schwerinie.

Podczas pobytu w niemieckiej szkole młodzież brała udział w warsztatach szkoleniowych w swoich branżach. Uczniowie NSR poznawali niemiecki model kształcenia zawodowego, realizując zadania.
Program wycieczki obejmował też zajęcia  rekreacyjne, wycieczki po Scherwinie i spotkanie z Towarzystwem Przyjaciół Kaszub. Dyrektor Centrum, Krystyna Vorpahl nie szczędziła słów uznania i zadowolenia pod adresem polskich uczniów. Opiekę nad młodzieżą sprawowali nauczyciele NSR Grzegorz Sawicki i Mariusz Majerowski.
Centrum Szkolenia i Technologii w tym czasie wizytowali też prezes wejherowskiego cechu Brunon Gajewski i dyrektor szkoły Waldemar Bargański.
Wizyta była okazją do spotkania i wymiany poglądów na temat szkolnictwa zawodowego z prezesami bliźniaczych organizacji rzemieślniczych kraju związkowego Pomorze Przednie-Mecklemburgia.
Odbyło się też spotkanie z przedstawicielami Ministerstwa Oświaty i Biura Kancelerza Kraju Związkowego, na którym omówiono plany dalszej współpracy  i wymiany młodzieży  ze szkół zawodowych obu krajach.

(wb)

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.