23 medale dzieci

Pięciokrotnie stawali na podium młodzi pływacy z Wejherowa, zawodnicy UKS Tri Team Rumia, podopieczni trenera Marcina Malińskiego, podczas Ogólnopolskich Zawodów Pływackich Norda Swim we Władysławowie.

Aleks Tomaszewski i Oliwia Steć
Aleks Tomaszewski i Oliwia Steć

 

Aleks Tomaszewski, na co dzień uczeń czwartej klasy SP nr 11 w Wejherowie,  wywalczył złoty medal płynąc 100 m stylem zmiennym z czasem 1:22:43 oraz srebrny na dystansie 100 m stylem dowolnym w czasie 1:10:64, co pozwoliło mu na zdobycie Pucharu Burmistrza Władysławowa dla najlepszego zawodnika za zajęcie pierwszego miejsca w indywidualnej klasyfikacji końcowej w kategorii 11 lat.
Natomiast trzynastoletni zawodnik Dominik Bielawa, uczeń SP 8 w Wejherowie,  zdobył złoty medal  na dystansie 200 m stylem klasycznym z czasem 2:43:35 oraz dwukrotnie stawał na trzecim miejscu na podium na dystansach 100 m stylem motylkowym (1:14:83) oraz 200 m stylem zmiennym (2:38:55).
W sumie zawodnicy z rumskiego klubu zdobyli 23 medale, a aż trzech zawodników: Aleks Tomaszewski, Oliwia Steć i Wiktor Trylski uplasowało się na pierwszym miejscu w indywidualnej klasyfikacji końcowej w swoich kategoriach wiekowych.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.