Jubileusz ośrodka

W Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2 dla Niesłyszących im. J. Siestrzyńskiego w Wejherowie świętowano jubileusz 90-lecia placówki. 

Na uroczystość z tej okazji przybyli przedstawiciele lokalnych władz, pracownicy, a także absolwenci i wychowankowie ośrodka. Gościem był też wiceminister Kazimierz Plocke, który gratulował dyrekcji i nauczycielom sukcesów.

Były dyrektor Ryszard Gazda i obecna szefowa, Ewelina Lulińska-Kuklik.
Były dyrektor Ryszard Gazda i obecna szefowa, Ewelina Lulińska-Kuklik.

– Jubileusz ośrodka to ważne święto, a jednocześnie wielkie wyzwanie i pokora przed poprzednikami – powiedziała Ewelina Lulińska-Kuklik, dyrektor ośrodka od tego roku. – Staramy się poszerzać ofertę edukacyjnej m.in.o doradztwo zawodowe i edukację osób niewidzących i niedowidzących. Planujemy też uruchomienie Wojewódzkiego Punktu Doradztwa Zawodowego dla Osób Niepełnosprawnych różnych niepełnosprawności.
– To dla mnie szczęśliwy dzień, gdy widzę tylu wykształconych absolwentów – powiedział były dyrektor OSW, Ryszard Gazda. – Cieszę się, że przyjechali na ten jubileusz z różnych stron kraju i całego świata, mając w pamięci swoich wychowawców i nauczycieli. Przed tą szkołą jest wielka perspektywa. Życzę, aby ośrodek stał się wiodącą placówką na terenie kraju. Chciałbym, aby doczekał się własnej pływalni.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.