Aula na miarę talentów

Uroczyście oddano do użytku nową aulę w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie, w ramach którego funkcjonuje I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego. Budowa trwała 11 miesięcy i pochłonęła niespełna 2 miliony złotych.
Decyzja o powstaniu szkolnej auli zapadła jeszcze pod rządami poprzednich władz powiatu. W maju 2014 r. ruszyła budowa.

– Dobrze się stało, że aula została zbudowana, bo wejherowskie liceum nr 1 zawsze było i zapewne będzie wizytówka naszego powiatu. To  najlepsza szkoła w regionie,  – powiedziała starosta Gabriela Lisius podczas uroczystości w nowej auli. – Brakowało w tej placówce pomieszczenia, które skupiałoby oficjalne życie szkoły, było odpowiednim miejscem spotkań środowisk szkolnych oraz miejscem prezentacji umiejętności teatralnych i artystycznych.
– Pięćdziesiąt lat temu przenieśliśmy się z siedziby przy ulicy Śmiechowskiej do nowego budynku przy ul. Bukowej. Powstała sala sportowa i inne obiekty, ale brakowało auli. Będzie ona miejscem wydarzeń kulturalnych – dodała dyrektor Bożena Conradi.
Obie panie dokonały tradycyjnego przecięcia wstęgi, a potem odbyły się prezentacje teatralne, muzyczne i wokalne w znakomitym wykonaniu uczniów i absolwentów szkoły, m.in. pianisty Artura Sychowskiego oraz Anny Rocławskiej.  
Nauczyciele i uczniowie ZSP nr 1 w Wejherowie nie raz udowadniali, że są utalentowani artystyczne, zdobywając uznanie i nagrody za prezentacje na scenie. Teraz mogą korzystać z profesjonalnej sceny i zapraszać widzów do wnętrza, w którym słuchanie chóru, zespołu czy solistów, oglądanie przedstawień i prezentacji tanecznych będzie podwójnie przyjemne – ze względu na poziom wykonania oraz ze względu na warunki.
Determinacja społeczności ZSP nr 1, pokazała, że marzenia się spełniają. W szkole w 28 klasach uczy się ponad 700 uczniów.

AK.

Aula ma powierzchnię użytkową 800 m kw. oraz 243 miejsca siedzące, a także profesjonalną scenę z zapleczem. Wyposażona jest w inteligentny system wizyjny, nowoczesne nagłośnienie, klimatyzację i zaciemnianie.
Budowę prowadziło konsorcjum firm RAMEX Robert Krupiński i Alfred Krupiński z gdyńskiego Pogórza.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.