Majówka w kaktusiarni

Rumska Kaktusiarnia zaprasza w dniach 1-3 maja br. na otwarcie nowego sezonu w Kaktusiarni. Na majowy weekend przygotowano specjalną wystawę, na której obok roślin będzie można zobaczyć ciekawe zwierzęta. Przede wszystkim jednak właściciele hodowli oferują możliwość podziwiania kwitnących kaktusów i innych sukulentów!

– W naszej hodowli mamy ponad 5 tysięcy gatunków roślin oraz około 2 miliony sztuk kaktusów i sukulentów – informuje Andrzej Hinz, który z żoną Łucją prowadzi hodowlę kaktusów w Rumi. –  Mamy wiele rzadkich okazów, które w Polsce można podziwiać tylko w Rumi. Zapraszam do bezpłatnego zwiedzania, oglądania kolekcji kaktusów i innych sukulentów, jednej z największych w Polsce i w Europie.
Andrzej i Łucja Hinz są prawdziwymi pasjonatami i miłośnikami nie tylko kaktusów i innych roślin, ale także zwierząt. Na miejscu oglądać wyjątkowe kury ozdobne oraz wspaniałe gołębie. Są też króliki, które wzbudzają zachwyt najmłodszych zwiedzających Kaktusiarnię.
Właściciele hodowli kaktusów kontynuują rodzinna tradycję, wkładając to wiele trudu i wysiłku. Pierwszą hodowlę utworzyli w Rumi rodzice pana Andrzeja, Anna i Stanisław Hinzowie, rozpoczynając ją jeszcze pod koniec lat pięćdziesiątych. Oficjalnie kaktusiarnia zaczęła funkcjonować na początku lat sześćdziesiątych, wiec ponad 50 lat temu.

W dniach 1-3 maja rumska Kaktusiarnia przy ul. Partyzantów 2 w Rumi (blisko pętli autobusowej autobusu J przy ul. I Dywizji WP) zaprasza w godz. 9.00-17.00. Od 4 maja placówka będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-17.00.
W Kaktusiarni można kupować rośliny.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.