Organiści i chórzyści

Wielkie wydarzenie muzyczne i najważniejsza, coroczna impreza kulturalna w Rumi rozpocznie się już w przyszłym tygodniu. W dniach 13-15 października odbędzie się w Rumi XXIII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Religijnej.  Jak co roku nie zabraknie wielu znakomitych koncertów oraz konkursów muzyki organowej i chóralnych.
Pierwszego dnia festiwalu, w czwartek 13 października od godz. 8.45 do 16.30 odbywać się będzie pierwszy etap Konkursu Muzyki Organowej. O godz. 19.00 nastąpi ogłoszenie wyników, a zaraz po nim Kurs Mistrzowski, który poprowadzi Tomasz Adam Nowak. Drugiego dnia, 14 października o godz. 14.00 rozpocznie się drugi etap Konkursu Muzyki Organowej. O 18.45 będzie można wysłuchać koncertu gościnnego Tomasza Adama Nowaka, który przyjechał do Rumi z Niemiec. Zaraz po koncercie, o 19.30 ogłoszone zostaną wyniki drugiego etapu konkursu.
W sobotę 15 października między godz. 9.45 a 13.00 odbędzie się Konkurs Zespołów Chóralnych. O godz. 16.00 miłośnicy muzyki będą mieli okazję wysłuchać koncertu Finałowego „Petite Messe Solennelle” Gioachino Rossiniego. Wystąpią: chór „Camerata Nova” ze Szczecina, Marta Boberka, Dorota Lachowicz, Krzysztof Kur, Andrzej Klimczak, Liliana Grobelny, Roman Perucki. Dyrygować będzie Ryszard Zimak.
O godz. 18.00 odbędzie się uroczysta msza święta, a po niej ogłoszone zostaną wyniki Konkursu Zespołów Chóralnych. Zaraz po wręczeniu nagród będzie można wysłuchać koncertu laureatów konkursu.
Wszystkie koncerty i przesłuchania odbędą się w Kościele NMP Wspomożenia Wiernych przy ul. Dąbrowskiego.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.