Uroczystości, rajd, olimpiada i biegi

Od 10 do 13 kwietnia trwać będą obchody Dni Piaśnickich. Samorząd gminy Wejherowo przygotował program dla upamiętnienia ludzi, którzy zginęli w Piaśnicy w latach 1939-1940. Różnorodne przedsięwzięcie będą miały charakter historyczny, sportowo-rekreacyjny oraz edukacyjny.

Obchody rozpoczną się 10 kwietnia (piątek) Rajdem Gwiaździstym im. Mjr Adwarda Łakomego dla dzieci ze szkół podstawowych, a w sobotę 11 kwietnia (sobota) odbędą się uroczystości przy Pomniku Piaśnickim, a o godz. 10.30 wyruszy Bieg Piaśnicki spod Bramy Piaśnickiej, w którym uczestniczyć może każdy, bez względu na wiek. W niedzielę 12 kwietnia odbędzie się rajd rowerowy ze startem w ArtParku w Bolszewie, a w poniedziałek 13 kwietnia w auli Samorządowego Gimnazjum w Bolszewie odbędzie się trzecia olimpiada wiedzy o martyrologii Piaśnicy.
Dni Piaśnickie organizowane są zawsze w kwietniu, bo jest to miesiąc pamięci narodowej. Bieg Piaśnicki pokazuje jak doskonale można połączyć sport z elementami patriotycznymi i kulturalnymi oraz zachęcić ludzi do uczestniczenia w tych wydarzeniach. W tym roku zadeklarowało się już około tysiąca osób. Dni Piaśnickie to także działania duchownych oraz osób ze Zrzeszenia Rodzin Piaśnickich.
Szczegóły na stronie:
www.ug.wejherowo.pl

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.