Święto patrona

Święto patrona rzemieślników, św. Józefa co roku odbywa się w Wejherowie zgodnie z tradycją. Dba o to Zarząd  Powiatowego Cechu Rzemiosł, Małych i Średnich Przedsiębiorstw – Związek Pracodawców w Wejherowie, który zaprasza na obchody delegacje organizacji rzemieślniczych z innych miast.

Na Skwerze Jana Pawła II złożono kwiaty pod pomnikami.
Na Skwerze Jana Pawła II złożono kwiaty pod pomnikami.

Wśród gości z Trójmiasta, Rumi, Lęborka i innych ośrodków, był prezes Zarządu Pomorskiej Izby Rzemieślniczej w Gdańsku, Wiesław Szajda. W uroczystości z okazji dnia Świętego Józefa uczestniczyli także przedstawiciele władz miasta z prezydentem Krzysztofem Hildebrandtem, powiatu ze starostą Gabrielą Lisius oraz gminy Wejherowo z wójtem Henrykiem Skwarło.
19 marca rzemieślnicy, poczty sztandarowe i młodzież Niepublicznej Szkoły Rzemiosła w Wejherowie, przeszli w uroczystym pochodzie z siedziby Cechu przy ul. Hallera do wejherowskiej Kolegiaty. Zanim rozpoczęła się msza święta w intencji środowiska rzemieślniczego, na Skwerze Jana Pawła II złożono kwiaty pod obeliskiem Ojca Świętego, a także śp. ks. Bogusława Żurawskiego, dawnego kapelana rzemiosła w Wejherowie.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.