Telewizja w WUTW

Wejherowski Uniwersytet Trzeciego Wieku gościł ekipę TVP Gdańsk.Owocem tej wizyty był program telewizyjny o działalności tej aktywnej i wyróżniającej się wejherowskiej organizacji.

Ekipa gdańskiej telewizji z redaktor Anną Słodkowską  odwiedziła słuchaczy WUTW podczas zajęć z salsy i rozmawiała z prowadzącą te zajęcia Natalią Greszta oraz z uczestnikami. Następnie goście pojechali do Bolszewa na zajęcia na basenie. Jolanta Dołżyńska i uczestnicy zajęć na basenie rozmawiali z dziennikarką o korzyściach, płynących z pływania.
W południe redaktorzy  mieli odwiedzić siedzibę WUTW na ul. Kopernika ale najpierw pojechali do ratusza do pana prezydenta. Rozmawiali tam z przewodniczącym Rady Miasta Bogdanem Tokłowiczem, przyjacielem WUTW, który jest doskonale zorientowany w jego pracy, wie o nim prawie wszystko i z radością udzielił wywiadu.
Tymczasem w sali na ul. Kopernika odbywały się wykłady: z muzyki, prowadzony przez Bognę Zubrzycką i z psychologii – przez Edytę Dawidowską. Sala zapełniona słuchaczami, sprzęt audiowizualny – taki obraz, znany słuchaczom i organizatorom zajęć na co dzień, mogła śledzić kamera telewizyjna.

Ekipa telewizyjna  w trakcie nagrania programu o Wejherowskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku.
Ekipa telewizyjna w trakcie nagrania programu o Wejherowskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku.

Rozmowy red. Słodkowskiej z koordynator Krystyną Laskowską, członkami Rady Uczelni, wykładowcami oraz studentami uzupełniły wiedzę o tej prężnie działającej, dobrze zorganizowanej placówce. Ramowy plan zajęć, duża liczba słuchaczy i wykładowców-wolontariuszy, sposób prowadzenia zajęć i ich różnorodność, wykonywane prace, profesjonalizm – to wszystko zafascynowało i chyba zaskoczyło gości z Gdańska.
W niedzielę odbyła się emisja programu, wprawdzie krótkiego, ale zawierającego sentencję pracy Wejherowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Kto o WUTW nie słyszał, mógł szybko zorientować się w jego działalności.  
Następnego dnia można było obejrzeć audycję w programie ogólnopolskim. Przekazano tam m.in. informację o zbliżającym się jubileuszu 10-lecia uniwersytetu.                                                      
Teresa Malinowska

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.