Zabawa ze strażakami

Tradycyjnie w Kniewie zorganizowano zimową imprezę plenerową pod hasłem „Białe szaleństwo”. Nie udało się zorganizować kuligu, tak jak w poprzednich latach, ale brak śniegu nie przeszkodził mieszkańcom w spotkaniu się i spędzeniu czasu w ciekawy sposób.

Impreza organizowana przez Ochotniczą Straż Pożarną w Kniewie oraz Salezjańską Fundację „Zwiastowanie” co roku przyciąga zwłaszcza najmłodszych mieszkańców sołectwa.
– Skupiamy się na promowaniu aktywnego sposobu spędzania czasu wolnego – wyjaśnia dh Zygmunt Labudda, naczelnik OSP Kniewo.
Strażacy przygotowali gry i zabawy dla najmłodszych. Atrakcją były też zabawy na gminnym placu zabaw. Ponadto każdy mógł się zapoznać ze sprzętem ratowniczo-gaśniczym, a dzieci chętnie przebierały się i bawiły w strażaków, przeprowadzając mini akcje ratunkowe.
W zimowe popołudnie nie mogło zabraknąć ogniska, kiełbasek i słodkiego poczęstunku, a także ciepłej kawy i herbaty. Dzięki wsparciu finansowemu Gminy Wejherowo udało się kupić upominki, które na zakończenie imprezy wręczono najmłodszym uczestnikom.

Piotr Syrocki, OSP Kniewo
Fot. Alicja Kuhn

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.