Studenci WUTW znowu na scenie

Rewelacyjny, lekki i zabawny spektakl zaprezentowali w lutym br. słuchacze Wejherowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Teksty Tadeusza Boya-Żeleńskiego ożyły w kabaretowej odsłonie zatytułowanej „W srebrną nitkę zaplątani” . Było dużo humoru, tańca i muzyki na żywo, o którą zadbali Rafał Rompca i Leszek Bolibok z zespołu Fucus.

Przedstawienie wspólnie z WUTW przygotowała Miejska Biblioteka Publiczna włączając się, już tradycyjnie, w obchody Międzynarodowego Dnia Chorego. Całkowity dochód ze sprzedaży biletów oraz zbiórki do puszek – w sumie 3 280 zł – przekazano na rzecz wejherowskiego Hospicjum Domowego pw. św. Judy Tadeusza.
Obok Biblioteki i WUTW w tę charytatywną akcję włączyło się Gimnazjum nr 1 w Wejherowie oraz Wejherowskim Centrum Kultury.

Na zdjęciu: muzyzy z zespołu Fucus i dyrektor Miejskiej Biblioteki - Danuta Balcerowicz
Na zdjęciu: muzyzy z zespołu Fucus i dyrektor Miejskiej Biblioteki – Danuta Balcerowicz

Warto przypomnieć, że w ub. roku podziwialiśmy spektakl „Świętoszek” Moliera, również w znakomitym wykonaniu słuchaczy Wejherowskiego Uniwersytetu. W tym roku publiczność bawiła się równie doskonale, a nawet była zaskoczona nie tylko aktorskimi, ale i tanecznymi talentami wykonawców.
Scenariusz przygotowała i spektakl wyreżyserowała, jak zwykle bardzo dobrze, reżyseria Ewelina Magdziarczyk-Plebanek. Choreografię opracowała Józefina Opczyńska, a kostiumy i scenografię Aleksandra Lis.
Wszystkim należą się wielkie brawa!

Wystąpili : Wanda Kantecka, Bożena Krywald, Krystyna Laskowska, Teresa Malinowska, Alina Mazurkiewicz-Sychowska, Beata Myszka, Celina Niebylska, Krystyna Szkudlarek, Marzena Wilk, Bogna Zubrzycka, Kazimierz Wójcik. Gościnnie wystąpił przewodniczący Rady Miasta Wejherowa – Bogdan Tokłowicz, który odczytał wstęp do spektaklu.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.