Przemierzajmy kalwaryjskie wzgórza

W tym tygodniu rozpoczął się Wielki Post, czas pokuty i nawrócenia. Ten czas między Środą Popielcową a Wielkim Piątkiem kojarzy się wszystkim katolikom z nabożeństwami Drogi Krzyżowej, które w Wejherowie mają szczególny wymiar. Oprócz nabożeństw w kościołach, co roku ojcowie franciszkanie zapraszają nas w każdy piątek na Kalwarię.

Już jutro oraz w kolejne piątki o godz. 15.00 w kościele klasztornym rozpocznie się msza św. w intencji pielgrzymów i uczczenie Relikwii Krzyża św., a ok. godz. 16.00 nastąpi wyjście na Kalwarię.
– Żyjemy w cieniu wejherowskiej Kalwarii, która kryje w sobie cząstkę ziemi z Ojczyzny Zbawiciela, której odległości między poszczególnymi stacjami są odległościami jerozolimskiej Via Dolorosa. Poza tym Kalwaria, posiada Najcenniejszą Relikwię – Cząstkę Drzewa Krzyża św. – mówi o. Daniel Szustak OFM, kustosz Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Wejherowie. – Przemierzajmy kalwaryjskie wzgórza razem z Jezusem, razem z Maryją, Weroniką , Szymonem… Niech nie zabraknie nikogo z nas na wzgórzach kaszubskiej Jerozolimy! Czekamy na Ciebie!

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.