Nagroda za grę komputerową

Laureatem ogólnopolskiego konkursu na Interaktywny Produkt IT został Piotr Walkusz, uczeń klasy II I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie. Uroczysta gala, podsumowująca rok branży informatycznej, w tym także wspomniany konkurs dla młodzieży, odbyła się w Szczecinie.

Piotr Walkusz (po prawej) odbiera nagrodę podczas gali w Szczecinie.
Piotr Walkusz (po prawej) odbiera nagrodę podczas gali w Szczecinie.

Organizatorem konkursu, którego pierwsza edycja odbyła się w 2012 roku, jest Akademia Morska w Szczecinie, a dotyczy on innowacyjnych zastosowań IT. Uczestnicy opracowują projekt interaktywny strony www, animacji lub aplikacji.
– Wyróżniono uczniów z 10 szkół z całej Polski. Jestem bardzo zadowolony z osiągniecia mojego ucznia, który zajął trzecie miejsce – mówi Radosław Brunke, opiekun i nauczyciel informatyki w I LO. – Przygotowana przez niego gra MMORPG „Black Tower”, w której gracz wciela się w rolę najemnika, była bardzo złożonym projektem. Gra prezentuje nie tylko umiejętności programistyczne, ale również grafikę trójwymiarową.
– Gratuluję sukcesu zarówno uczniowi, jak i jego nauczycielowi, świetnemu informatykowi Radosławowi Brunke, którego podopieczni co roku zdobywają laury na konkursach  powiatowych – powiedziała Bożena Conradi, dyrektor I LO w Wejherowie.
Oprócz nagrody rzeczowej Piotr zdobył indeks na studia informatyczne na Akademii Morskiej w Szczecinie.
Wszystkie projekty dostępne są na stronie organizatora konkursu: http://www.informatyka.am.szczecin.pl/ipit/

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.