Śpiewali Bożej Dziecinie

Wprawdzie okres Bożego Narodzenia mamy już za sobą, ale wracamy wspomnieniem do koncertu kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołów z całego powiatu. „Śpiewajmy i grajmy Bożej Dziecinie” – pod takim tytułem w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. F. Chopina w Wejherowie odbył się przegląd chórów, zespołów wokalnych i wokalno-instrumentalnych powiatu wejherowskiego.

Inicjatorką spotkania jest dyrektor PSM I st. w Wejherowie Dorota Muża-Szlas.
Zamysł imprezy, która ma być w założeniu imprezą cykliczną, oparty został o doświadczenia nauczycieli muzyki w szkołach podstawowych i gimnazjach, a także na dyskusji na temat problemów i zadań, przed jakimi stoją dziś nauczyciele muzyki, a także pedagodzy w szkolnictwie muzycznym.
Gościem koncertu był członek Zarządu Powiatu Wejherowskiego, Wojciech Rybakowski, który również podziękował wszystkim uczestnikom za udział w tym wydarzeniu, będącym zwieńczeniem okresu kolędowania.
Ewa Rocławska

W auli szkoły muzycznej wystąpiły: „Luzińskie Dzwoneczki” ze SP w Luzinie, „Boże Nutki” ze SP w  Rozłazinie, „Leśne Dzwonki” ze SP w Szemudzie, zespół wokalno-instrumentalny Społecznej Szkoły Podstawowej w Wejherowie, chór i zespół instrumentalny „Lento” z Kostkowa, a także chór i zespół Instrumentalny SP nr 5 w Wejherowie. Zaśpiewał też i zagrał zespół wokalno-instrumentalny „From time to time” z Gimnazjum nr 2 w Rumi.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.