Zabawy i warsztaty

Wesoło i gwarno było w siedzibie Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Wejherowie w czasie ferii. Kiedy odwiedziliśmy placówkę przy ul. 3 Maja, gdzie realizowano projekt „Artystyczne niespodzianki”, uczestnicy warsztatów wykonywali biżuterię. W tym czasie w pracowniach Wejherowskiego Centrum Kultury powstawały inne dzieła, a w salach sportowych szkół rozgrywano emocjonujące mecze. Odbywały się także karnawałowe bale.

W Wejherowskim Centrum Kultury dużym zainteresowaniem cieszyły się m.in. zajęcia ceramiczne  pod kierunkiem: Katarzyny Śliwińskiej  (zdjęcie po lewej) i warsztaty plastyczne pod kierunkiem Anety Fittkau.
W Wejherowskim Centrum Kultury dużym zainteresowaniem cieszyły się m.in. zajęcia ceramiczne pod kierunkiem: Katarzyny Śliwińskiej (zdjęcie po lewej) i warsztaty plastyczne pod kierunkiem Anety Fittkau.

Kolorowe koraliki, sznurki, a nawet pocięte czasopisma to – jak się okazuje bardzo dobry materiał na ozdoby. Wystarczy odpowiednio połączyć różne elementy, aby wykonać ciekawe korale, naszyjniki, bransoletki. A co najważniejsze, można pofolgować fantazji i zrobić jedyną, niepowtarzalną biżuterię dla siebie albo dla mamy czy babci na prezent. Dziewczynki, które zastaliśmy przy takiej pracy były bardzo zadowolone z zajęć.

Podobnie jak nieco młodsze dzieci w sąsiedniej sali. W tej grupie było nawet kilku chłopców, dobrze radzących sobie z wykonywaniem korali i kolczyków. A kto nie umiał czegoś nawlec czy związać, prosił o pomoc Aleksandrę Tempską, prowadzącą zajęcia (na zdjęciu po prawej u dołu).
Dzieci opowiadały o innych spotkaniach, podczas których wykonywały m.in. karnawałowe maski. Bardzo się przydały, bo wszyscy uczestnicy warsztatów uczestniczyli w karnawałowym balu maskowym.
–  Dzisiaj na zajęciach mamy 18 dzieci, które oprócz ciekawego spędzania czasu mają zapewniony poczęstunek. Zajęcia cieszą się  powodzeniem, a że są to zajęcia bezpłatne staramy się, aby korzystały z nich dzieci z mniej zamożnych rodzin – wyjaśnia Mariola Błaszczuk (na zdjęciu po prawej u góry).
Warsztatom przyglądał się i z dziećmi rozmawiał Jacek Thiel, członek Zarządu Powiatu, nie kryjąc zadowolenia z udanych ferii w wejherowskiej placówce PZPOW.

– Cieszę się, że dzieci mogą spędzać czas z dala od telewizora i komputera, uczestnicząc w tradycyjnych zabawach – powiedział Jacek Thiel. – Rozwijają przy tym zdolności artystyczne i manualne, uczą się nowych umiejętności. Chętnie uczestniczą w zajęciach, zwłaszcza, że nie ma u nas zbyt dużo śniegu, pozwalającego na zabawy na zewnątrz.
Ciekawe zajęcia odbywały się podczas zimowej przerwy w nauce w wielu innych placówkach w Wejherowie, m.in. w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej (pisaliśmy o tym w poprzednim „Pulsie”) w Miejskiej Bibliotece Publicznej („Z książką za pan brat”) oraz w Wejherowskim Centrum Kultury.

Podczas ArtFerii w WCK królowały warsztaty plastyczne, cyrkowe, taneczne, komiksu, teatru cieni i muzyki elektronicznej. Podczas tych ostatnich uczniowie poznawali program komputerowy Ableton Live oraz tworzyli muzykę na komputerze.
WCK organizowało także rozgrywki sportowe w szkołach, więc każdy uczeń mógł znaleźć ciekawe zajęcia dla siebie. Nikt w czasie ferii nie powinien się nudzić.

AK.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.