Uczniowie znają Pismo Święte

Nie zabrakło reperezentantów Wejherowa i powiatu wejherowskiego na dziesiątej, jubileuszowej edycji Wojewódzko-Metropolitalnego Konkursu Biblijnego. W konkursie, organizowanym przez Kuratorium Oświaty i Wychowania w Gdańsku oraz Akcję Katolicką w Rumi wzięła udział rekordowa liczba uczestników.

 

Z roku na rok w tym konkursie uczestniczy coraz więcej młodzieży. Do rywalizacji z wiedzy o Biblii oraz w konkursie plastycznym dla najmłodszych dzieci wzięło udział w sumie 45 tysięcy uczniów z ok. 450 szkół w całym województwie pomorskim. Część z nich zakwalifikowała się do etapu rejonowego a następnie do finału, a laureaci niedawno odebrali dyplomy i nagrody.
Uroczyste zakończenie konkursu z udziałem gości, organizatorów i sponsorów odbyło się w kościele Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych w Rumi.
Wśród nagrodzonej młodzieży z całego Pomorza w kategorii szkół podstawowych znalazła się jedyna laureatka z Wejherowa – Marta Choszcz. Marta która zajęła czwarte miejsce w swojej kategorii wiekowej, jest uczennicą Szkoły Podstawowej nr 11, Gratulujemy!
Wśród gimnazjalistów nie było laureatów z Wejherowa, natomiast w kategorii szkół ponadpodstawowych nasza młodzież otrzymała kilka nagród i wyróżnień.
Wprawdzie trzy pierwsze miejsca zajęli licealiści z Rumi i Gdyni, ale wyróżnienia przyznano trójce uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego w Wejherowie. Nagrody odebrali: Patrycja Firmanty, Paweł Hinc i Krzysztof Bojarski.
Im również należą się słowa uznania, zwłaszcza, że poziom konkursu był bardzo wysoki, a rywalizacja spora.
Anna Kuczmarska

Wśród laureatów ze szkół podstawowych była Marta Choszcz z wejherowskiej „jedenastki” (na pierwszym planie podczas wręczania dyplomów).
Wśród laureatów ze szkół podstawowych była Marta Choszcz z wejherowskiej „jedenastki” (na pierwszym planie podczas wręczania dyplomów).

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.