Nowy budynek komunalny oddany

Pierwsi lokatorzy już się wprowadzają do nowego budynku przy ul. Iwaszkiewicza, który został oddany do użytku. W 4-kondygnacyjnym obiekcie są 64 mieszkania. Inwestycja kosztowała ok. 4,3 mln zł, z czego ponad 3 mln wyłożyło miasto, a 1,3 mln zł to dotacja zdobyta z Banku Gospodarstwa Krajowego.

– Chcielibyśmy, aby takich budynków powstawało więcej. Będziemy starali się to realizować – powiedział prezydent Krzysztof Hildebrandt, dziękując radnym i Komisji Mieszkaniowej za wsparcie w realizacji tego zadania.
– Bank Gospodarstwa Krajowego realizuje m.in. program wsparcia budowy mieszkań socjalnych i komunalnych, dzięki któremu miasto Wejherowo uzyskało 30 procent dopłaty w ramach funduszu dopłat – poinformował Bogusław Białowąs, dyrektor BGK, podkreślając, że współpraca z miastem przebiegała wzorowo.
W oddaniu budynku uczestniczyli m.in. zastępca prezydenta Piotr Bochiński, przewodniczący Rady Miasta Bogdan Tokłowicz, przewodnicząca Komisji Mieszkaniowej Teresa Skowrońska, dyrektor WZNK Jarosław Jędrzejewski, radni miejscy i mieszkańcy. Budynek poświęcił ks. prałat Tadeusz Reszka.
Dom wybudowano w miejscu parterowego obiektu, który spłonął trzy lata temu.  10 rodzin, które utraciły mieszkania w pożarze, otrzymały jako pierwsze klucze do nowych lokali.
– Jesteśmy z mężem bardzo zadowoleni z nowego mieszkania, chociaż znajduje się na drugim piętrze – stwierdziła Jolanta Tyszer.

– Nareszcie mam klucze do swojego mieszkania, z czego bardzo się cieszę – powiedziała Justyna Ryszowska.
– Nowe mieszkanie ma kilka metrów kwadratowych mniej, niż poprzednie, ale jestem sam i nie mogłem liczyć na większe. Jak się orientuję będę mieszkał w otoczeniu swoich dawnych sąsiadów, z którymi dobrze się  znam – mówi Edward Szreder.
Wkrótce w nowym domu zamieszkają kolejni mieszkańcy,  rodziny które musiały wyprowadzić się z budynków przeznaczonych do rozbiórki oraz rodziny w trudnej sytuacji materialnej, oczekujące w kolejce na mieszkanie komunalne.

AK.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.