Rozświetlone posesje i balkony

„Konkurs na najbardziej atrakcyjną dekorację świąteczną balkonu, okna lub ogrodu na terenie miasta Wejherowa” co roku cieszy się zainteresowaniem mieszkańców miasta. I bardzo dobrze, bo dzięki temu Wejherowo jest jeszcze ładniejsze i bardziej rozświetlone w okresie Bożego Narodzenia i Nowego Roku. 27 stycznia nagrodzono laureatów 12. edycji konkursu.

Zbigniew Wolanin ma najpiękniej ozdobioną posesję w Wejherowie.
Zbigniew Wolanin ma najpiękniej ozdobioną posesję w Wejherowie.

Podczas uroczystego spotkania w ratuszu, w obecności władz miasta i finalistów konkursu, wyniki przedstawiła przewodnicząca komisji konkursowej Teresa Patsidis.
–  W naszym mieście jest wiele ciekawych wydarzeń. Ważne jest, żeby mieszkańcy włączali się w różne inicjatywy, bo dzięki temu wspólnie tworzą klimat miasta – powiedziała T. Patsidis
Laureaci odbierali nagrody pieniężne i rzeczowe, a spotkanie miało sympatyczny, rodzinny charakter, bo uczestniczyły w nich m.in. małżeństwa z dziećmi. Wszyscy dzielili się opiniami i obserwacjami na temat iluminacji świątecznych i samego konkursu, podkreślając, że to bardzo miła rywalizacja.

Laureat II miejsca, Adam Korzeniowski odbierał nagrodę razem z synkiem.
Laureat II miejsca, Adam Korzeniowski odbierał nagrodę razem z synkiem.

– Od 25 lat przygotowuję świąteczny wystrój na mojej posesji. Gdy zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, na całej ulicy robi się sympatycznie, ludzie przystają, oglądają dekoracje. To cieszy i daje satysfakcję – powiedział Zbigniew Wolanin, zwycięzca w kategorii dekoracji ogrodów.
Jak inni uczestnicy konkursu, Z. Wolanin miał kłopoty z tegoroczną aurą. Silna wichura niszczyła dekoracje, a zwłaszcza lampki, które trzeba było wymieniać. Wszystkie zniszczone elementy były wytrwale naprawiane przez właścicieli udekorowanych ogrodów i balkonów.
– Cieszę się, już po raz drugi udało nam się zdobyć pierwsze  miejsce w konkursie, chociaż co roku zmieniamy dekorację, wprowadzając nowe elementy. Pomysły i projekty dostarcza żona, a ja jestem tylko wykonawcą – stwierdził  Marek Miotke, zwycięzca w kategorii dekoracji balkonów.

Wszyscy dzielili się opiniami i spostrzeżeniami na temat konkursu. Z mikrofonem Ewa Tukalska.
Wszyscy dzielili się opiniami i spostrzeżeniami na temat konkursu. Z mikrofonem Ewa Tukalska.

Prezydent Krzysztof Hildebrandt jak zwykle gratulował wszystkich, zachęcając do udziały w konkursie w kolejnych latach. Jak powiedział, dzięki konkursowi uczestnicy konkursu współtworzą świąteczny wizerunek miasta.
– Bardzo się cieszę, że się tu co roku spotykamy, z niektórymi uczestnikami znamy się już dobrze, ale pojawiają się wciąż nowe osoby, a nawet przedstawiciele kilku pokoleń – powiedział prezydent Hildebrandt. – Proszę, zachęcajcie znajomych, rodzinę i sąsiadów do upiększania i oświetlania w okresie świątecznym domów, ogrodów i balkonów. Dziękuję wszystkim za zaangażowanie, wytrwałość, za wspaniałe pomysły i wysiłek. Dzięki wam miasto jest piękne.
Prezydent poinformował też mieszkańców o planach inwestycyjnych samorządu.

AK.

Laureaci konkursu
Kategoria „dekoracje świąteczne ogrodów przy domach jedno- i wielorodzinnych:
I miejsce – Zbigniew Wolanin z ul. Wczasowej
II miejsce – Adam Korzeniowski z ul. Okrężnej
III miejsce – Barbara Wojewódka z ul. Ludowej
Wyróżnienia – Gizela Braszka z ul. Wczasowej i Lucyna Block z ul. Okrężnej
Kategoria „dekoracje świąteczne okien i balkonów w domach jedno- i wielorodzinnych”:
I miejsce – Marek Miotke z ul. Sobieskiego
II miejsce – Anna Bartnicka z os. Kaszubskiego
III miejsce – Elżbieta i Jan Cichoccy z os. Kaszubskiego
Wyróżnienie – Henryk Groth z ul. Niskiej i Klaudia Głowacka z ul. Dzięcielskiego
Podziękowania otrzymali również Ewa Tukalska z os. Kaszubskiego i Maciej Bielecki z os. 1000-lecia.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.