Związkowcy i ich goście

Przedstawiciele Komisji Zakładowych NSZZ „Solidarności” z powiatu wejherowskiego spotkali się na corocznej opłatkowej uroczystości. Gośćmi związkowców byli m. in. parlamentarzyści, samorządowcy oraz ks. kanonik Marian Dettlaff, proboszcz parafii pw. Św. Leona Wielkiego w Wejherowie.

Od lewej: prezydent K. Hildebrandt, wicestarosta W. Reclaf, starosta G. Lisius i posłanka D. Arciszewska-Mielewczyk.                     Fot. F. Sychowski
Od lewej: prezydent K. Hildebrandt, wicestarosta W. Reclaf, starosta G. Lisius i posłanka D. Arciszewska-Mielewczyk. Fot. F. Sychowski

Na uroczyste spotkanie w wejherowskim oddziale NSZZ „Solidarność” przybyli m.in. posłowie: Dorota Arciszewska-Mielewczyk i Janusz Śniadek, przewodniczący Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” Krzysztof Dośla, starosta powiatu wejherowskiego Gabriela Lisius, wicestarosta Witold Reclaf, przewodniczący Rady Powiatu Ryszard Czarnecki oraz prezydent miasta Wejherowa Krzysztof Hildebrandt.
Gospodarzem spotkania, świątecznego wystroju i poczęstunku, była Irena Siudek, kierownik oddziału NSZZ „Solidarność” w Wejherowie.
Wspólna modlitwa, dzielenie się opłatkiem i składanie sobie noworocznych życzeń stanowiły najważniejszą część spotkania. Była także okazja do rozmowy o aktualnej sytuacji społeczno-politycznej, a zwłaszcza o blokowaniu rozwiązań, proponowanych przez parlamentarzystów PiS,  o zamiarze sprzedaży polskich lasów obcokrajowcom, o bezrobociu oraz o sytuacji w samorządach miasta i powiatu wejherowskiego po jesiennych wyborach.
Spotkanie zaowocowało dobrą atmosferą, otwartością i gotowością gości do podjęcia poruszanych na spotkaniu problemów oraz niezałatwionych spraw społecznych, przekazanych przez pracowników zakładów pracy z powiatu.

F.S.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.