Noworoczne spotkanie WUTW

W serdecznej atmosferze upłynęło noworoczne spotkanie słuchaczy i wolontariuszy Wejherowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku  „YMCA” w restauracji „Atlantic”.

Koordynator WUTW Krystyna Laskowska mówiła m.in. o interesujących planach na 2015 rok.
Koordynator WUTW Krystyna Laskowska mówiła m.in. o interesujących planach na 2015 rok.

W uroczystości uczestniczył prezydent Krzysztof Hildebrandt, starosta Gabriela Lisius i przewodniczący Rady Miasta Bogdan Tokłowicz, od których usłyszeliśmy wiele miłych słów uznania dla seniorów z WUTW. Dopisała również frekwencja.
Koordynator Krystyna Laskowska podziękowała wykładowcom i członkom Rady Uczelni za ich pracę.
Uczelnia współpracuje z różnymi instytucjami i organizacjami, m.in. z Wejherowskim Centrum Kultury, z Biblioteką Miejską i Powiatową, z LOP, PTTK, Stowarzyszeniem „Pasja” itd. Wynikiem tej współpracy są różne ciekawe przedsięwzięcia, z których jedno zaprezentowano na noworocznym spotkaniu. Kilka słuchaczek WUTW brało udział w projekcie WCK „Teatr w walizce”, wykonując lalki i przygotowując przedstawienie p.t. „Przysłowiowa przygoda” poświęcone problemowi tolerancji. Występ naszych koleżanek w teatrzyku kukiełkowym, pięknie poprowadzony przez Teresę Malinowską, wzbudził ogólny podziw i pozwolił nam, nieco starszym dzieciom, przenieść się w świat teatralnej bajki.
Kolejny raz przekonaliśmy się, jak wiele różnych talentów odkrywają w sobie seniorzy, podejmując współpracę z WUTW.
Już wkrótce będzie  możliwość  poznać inną inicjatywę. Krystyna Laskowska zapowiedziała na 20 lutego przedstawienie kabaretowe wg „Słówek” Boya, przygotowywane przy współpracy z Biblioteką Miejską, z którego dochód przeznaczony będzie na wejherowskie hospicjum.
Kolejny rok działalności WUTW będzie pełen ciekawych wydarzeń.
Wanda Kantecka, wolontariusz WUTW

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.