Charytatywne kolędowanie po raz trzeci

10 712 zł na leczenie dwóch dziewczynek zebrano 25 stycznia podczas III Charytatywnego Kolędowania „Festiwal Serc”. Przez całą niedzielę w kościele Chrystusa Króla i bł. Alicji Kotowskiej w Wejherowie pięknie śpiewały chóry, zespoły i soliści, a gwiazdą wieczoru był Maciej Miecznikowski. Impreza udała się nie tylko dzięki organizatorom i artystom, ale przede wszystkim dzięki hojnym mieszkańcom miasta, którzy wzięli w niej udział.

Kościół Chrystusa Króla był wypełniony po brzegi, zwłaszcza podczas wieczornych koncertów Teatru Otwartego z Gdańska i Macieja Miecznikowskiego.
Kościół Chrystusa Króla był wypełniony po brzegi, zwłaszcza podczas wieczornych koncertów Teatru Otwartego z Gdańska i Macieja Miecznikowskiego.

Zanim w kościele wystąpił popularny wokalista, pochodzący z powiatu wejherowskiego, przed liczną publicznością zaśpiewali soliści Teatru  Otwartego w Gdańsku: Magdalena Witczak, Jacek Szymański, Dariusz S. Wójcik. Akompaniował im Rafał Lewandowski.
Ledwo ucichły oklaski, a na scenie pojawił się Maciej Miecznikowski, prezentując kolędy oraz utwory związane z zimą i Bożym Narodzeniem. Piękny koncert, połączony ze wspólnym śpiewaniem przypadł do gustu widzom.

Prezydent K. Hildebrandt oraz Jacek i Marcin Drewa.
Prezydent K. Hildebrandt oraz Jacek i Marcin Drewa.

Najwytrwalsi i co ważne, hojni wejherowianie zostali w kościele dłużej, aby wziąć udział w licytacja zebranych fantów, która prowadzili Marcin Drewa i Rafał „Zavic” Zawidzki. Oferowano atrakcyjne przedmioty, przekazane przez darczyńców. Najwyżej wylicytowano bluzę  Małgorzaty Zabrockiej, reprezentantki Karate Klub Wejherowo, wicemistrzyni Europy. Bluzę kupił z a 500 zł prezydent Wejherowa, Krzysztof Hildebrandt. Rękawice mistrza bokserskiego Huberta Skrzypczaka za 300 zł kupił radny Rafał Szlas, a koszulkę piłkarskiej drużyny „Gryf” kupił za 250 zł poseł Jerzy Budnik.

Gwiazda wieczoru - M. Miecznikowski.
Gwiazda wieczoru – M. Miecznikowski.

Taką samą cenę osiągnęła piłka z podpisami zawodników drużyny Tytani Wejherowo. Za podobne kwoty sprzedawano obrazy, książki w języku kaszubskim i płyty. W sumie z aukcji uzyskano sumę 2930 zł.
Organizatorami charytatywnego koncertu i aukcji byli:  Jacek Drewa i Caritas przy parafii Chrystusa Króla i bł. Alicji Kotowskiej, a w współorganizatorem: Wejherowskie  Centrum  Kultury i Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubskiej.
W akcję charytatywną włączyło się około 200 osób. Partnerami byli: Taxi Plus, KS Tytani Wejherowo, Wejherowski Klub Bokserski „Gryf”, Klub Piłkarski „Gryf Wejherowo”, Karate Klub & Małgorzata Zabrocka.

„Aniołek”, wytrwale zbierający datki do puszki Caritasu.
„Aniołek”, wytrwale zbierający datki do puszki Caritasu.

Podczas mszy św. wystąpili: Towarzystwo  Śpiewacze  im.  Jana  Trepczyka – dyrygent Zofia Kamińska, Chór „Laudate  Dominum” – dyrygent Wiesław Tyszer, Schola „Chrystusowe Owieczki” oraz  Zespół „Dominus  Tecum”, Chór  „Gaudeamus” – dyrygent  Agata Jasińska oraz  Natalia Modzelewska, Gminny  Zespół  „Kamerton” pod  kierunkiem  Ryszarda Borysionka.                     

AK.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.