Strażnicy z Wejherowa uhonorowani medalami

Wojewoda pomorski Roman Zaborowski w imieniu Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Gdańsku odznaczył Srebrnymi „Medalami za Długoletnią Służbę” dwóch funkcjonariuszy wejherowskiej Straży Miejskiej, inspektorów: Macieja Gaffkę i Karola Szlagowskiego.


Odznaczeni funkcjonariusze pracują w wejherowskiej Straży Miejskiej od 19 lat. Mają za sobą 25-letni nieprzerwany staż pracy.
„Medal za Długoletnią Służbę” został ustanowiony ustawą z dnia 8 stycznia 1938 roku. Prawo do medalu uzyskiwało się z tytułu pracy w służbie Państwa i instytucjach publicznoprawnych. Odznaczenie zostało odnowione w 2007 roku. „Medal za Długoletnią Służbę” jest nagrodą za wzorowe, sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie Państwu. Spotkanie wojewody z funkcjonariuszami było też okazją do rozmowy na temat bezpieczeństwa w Wejherowie oraz w województwie. W miłej atmosferze wojewoda podziękował za wkład włożony w utrzymanie ładu i porządku publicznego. Właśnie wojewoda, poprzez komendanta wojewódzkiego, sprawuje fachowy nadzór nad strażami miejskimi i gminnymi.

ZH.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.