Nagrody w Łebie

Na IX Ogólnopolskim Festiwalu Tańca Nowoczesnego, który odbył się w styczniu w Łebie sukcesy odnieśli młodzi tancerze z klubu Świat Tańca w Wejherowie, którzy aż 16 razy stawali na podium. Z nagrodami i wyróżnieniami wróciły też z Łeby dzieci, tańczące w Wejherowskim Centrum Kultury.

Klub Taneczny „Świat Tańca” na festiwalu w Łebie.
Klub Taneczny „Świat Tańca” na festiwalu w Łebie.

Klub Taneczny „Świat Tańca”, prowadzony przez Joannę i Jacka Bernaśkiewiczów przywiózł do Wejherowa  aż 16 miejsc  medalowych. W kategorii do lat 8 zwyciężył zespół Wow, a drugie otrzymał Respect. W kat. do lat 11 srebrno wytańczyły Carmenki i Euforia, a trzecie miejsce zdobyły zespoły Na Maxa i Dla mnie bomba!  W kat. 12-15 lat pierwsze miejsce zdobyła formacja Explozja  a trzecie – Expresik , na piątej pozycji uplasowała się Enigma. Zespół  Fusion zdobył  4 miejsce.
Wśród solistów srebro wytańczyła Dobrosława Laskiewicz , a brąz Kornelia Ziemann.
W kategorii do lat 8- debiuty srebro wytańczyła Zofia  Połot a brąz  Anna Pryczkowska. Na  4 miejscu uplasowała się Wiktoria Kobiela, a na 5 pozycji znalazł się Marcin Kiel. Finałową szóstkę zamknęła Emila Lipowska.
W kat. do lat 11 złoty medal wytańczyła Amelia Kowalska, która później w duecie z Dobrosławą Laskiewicz wytańczyła medal srebrny. Ponadto na wysokim 4 miejscu wśród 40 solistów znalazła się Marcelina Pośpieszna, a na szóstym Agata Nowicka. Wśród debiutantów drugie miejsce zajęła Magdalena Mróz. W kat. 12 -15 lat Nikola Suchocka wytańczyła szóstą lokatę, a Kamila Miller wyróżnienie. Nikola Suchocka w duecie z Marceliną Urban zdobyły złoto.
Gościem specjalnym imprezy był najmłodszy zespół „Świata Tańca” – Laleczki, w którym tańczą 4-5 latki.

Tancerki i tancerze z Wejherowskiego Centrum Kultury.
Tancerki i tancerze z Wejherowskiego Centrum Kultury.

* * *

Formacje i soliści z Wejherowskiego Centrum Kultury, trenujące pod kierunkiem Elżbiety Czeszejko, zdobyły na tym samy turnieju nagrody i wyróżnienia. W kat. inne formy do lat 11 drugie miejsce zajęła Oliwia Plizga, 3 miejsce – Magdalena Świtała, 4 – Aleksandra Szeląg, a wyróżnienie Ewa Odwrot.
W tańcu współczesnym 5 miejsce zajęła Maja Jesionowska, a w kat. inne formy 12-15 lat  4 miejsce Weronika Dudek.
W tańcu współczesnym nagrodzono Agatę Boike, a w kat. inne formy pow. 15 lat wyróżniono Zuzannę Cyman.
W tańcu współczesnym  pow. 15 lat  trzecie miejsce zajęła Natalia Orchel, natomiast pierwsze miejsce w tańcu współczesnym do lat 11 wytańczyły  Madzia Świtała i Maja Jesionowska.
Oto nagrody formacji spod szyldu WCK, zdobyte w różnych kategoriach: Bąbelki Mini – 5 miejsce, Bąbelki – 3 miejsce, Baccarki –  1 miejsce, Baccara Junior – 4 miejsce, Baccara – 1 i 2 miejsce w dwóch kategoriach. Zuzia Cymann i Jakub Michalsky wytańczyli I miejsce jako duet pow. 15 lat.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.