Słynny piłkarz

Zespół Kształcenia i Wychowania w Strzebielinie Osiedlu należy do sieci szkół promujących zdrowie, m.in. poprzez sport i wszelkie formy ruchu. Szkołę odwiedzają co jakiś czas znani sportowcy.

Gościł w niej już mistrz olimpijski w żeglarstwie Mateusz Kusznierewicz, natomiast  w styczniu odbyło się  spotkanie z zawodnikiem Srebrnej Reprezentacji Polski z Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Hiszpanii w 1982 r. Januszem Kupcewiczem. Spotkanie odbyło się w ramach programu „My na Pomorzu” i dotyczyło tematu „Dobry kibic –  a to kto?”.
Janusz Kupcewicz opowiadał o swojej karierze, zwracając uwagę na walory spędzania czasu na świeżym powietrzu. Następnie razem z uczniami obejrzał prezentację na temat spotkania z Francją, w którym ten słynny piłkarz odegrał kluczową rolę. Uczniowie mieli okazję zobaczyć jak powinno się wykonywać rzuty rożne i wolne.
Pan Janusz długo odpowiadał na pytania dzieci, podkreślając aktywność fizyczną jako najlepszy sposób na zdrowie. Uczniowie pytali o początki kariery, kluby, liczbę strzelonych bramek oraz powody wyboru sportu jako sposobu na życie.
Sebastian Okrój

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.