Grać każdy może

W Pałacu Przebendowskich i Keyserlingków w Wejherowie w styczniu odbył się koncert kolęd w wykonaniu uczestników kursu muzykowania, zorganizowanego przez Stowarzyszenie Miłośników Muzyki w Wejherowie.

Celem Stowarzyszenia jest propagowanie muzyki w szerokim tego słowa znaczeniu.
Stowarzyszenie Przyjaciół Muzyki  w Wejherowie działa już blisko 20 lat, a od października 2014 roku  ma swoją siedzibę w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubskiej, dzięki uprzejmości dyrektora placówki, Tomasza Fopke.
– Naukę gry na instrumentach można rozpocząć w każdym wieku – mówi Elżbieta Lieder  prezes Stowarzyszenia. – Na zajęcia muzykowania przychodzą przeważnie milusińscy, ale są też i  osoby dorosłe.
Koncert kolęd poprowadził Ryszard Borysionek – kierownik kursu. Była to okazja do przedstawienia umiejętności słuchaczy kursu, jak również wspaniała lekcja rodzinnego muzykowania i wspólnego  śpiewu. Na koniec koncertu, przy akompaniamencie akordeonowym pana Ryszarda,  wszyscy zaśpiewali razem kolędę „Gdy śliczna Panna”. Każdy z wykonawców otrzymał słodki podarunek.
– Grać każdy może, więc zapraszamy serdecznie do uczestnictwa w naszych kursach – dodaje Elżbieta Lieder. – Zapraszamy chętnych w każdym wieku!

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.