Akademia Głodnica gościła w Wejherowie

W siedzibie Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie odbyła się promocja działalności Stowarzyszenia Akademia Głodnica, która zajmuje się głównie działalnością edukacyjną – prowadzi małe szkoły na Głodnicy, Starej Hucie i w Bączu oraz propaguje historię i kulturę regionu.

Tego wieczoru można było zapoznać się z nowym albumem Haliny i Witolda Bobrowskich pt. „Domôcëzna. Strzepcz w starej fotografii”. Jest to druga część albumu pt. „Okruchy pamięci. Strzepcz w starej fotografii” wydanego w 2013 r. z okazji 700-lecia wsi. Obie książki są owocem współpracy wydawniczej Stowarzyszenia i Muzeum.
Spotkanie okrasił m.in. występ jasełkowy w wykonaniu dzieci ze Starej Huty według scenariusza Jolanty Sikorskiej, w reżyserii Mariusza Karpowicza.
Przybyli goście, wśród których nie zabrakło starosty wejherowskiego, Gabrieli Lisius oraz wójta gminy Linia, Bogusławy Engelbrecht, mogli zwiedzić okolicznościową wystawę zdjęć, zamieszczonych w promowanym albumie, a także uzyskać wpis autorów albumu.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.