Współpraca i rozwój

Tradycyjne noworoczne spotkanie Ruchu Społecznego „Wolę Wejherowo” było także pierwszym po wyborach samorządowych. Lider ruchu, prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt podziękował wszystkim sympatykom Ruchu za wsparcie i zaangażowanie podczas wyborów oraz pogratulował radnym miejskim i powiatowym, którzy uzyskali mandat. Prezydent podkreślił dobrze zapowiadającą się współpracę władz miasta i nowych władz powiatu, a także mówił o współdziałaniu radnych: „Wolę Wejherowo”, Komitetu „Wspólny Powiat” oraz Prawa i Sprawiedliwości.

Starosta Gabriela Lisius, przewodniczący Rady Miasta Bogdan Tokłowicz, prezydent Krzysztof Hildebrandt i jego zastępca, Piotr Bochiński.
Starosta Gabriela Lisius, przewodniczący Rady Miasta Bogdan Tokłowicz, prezydent Krzysztof Hildebrandt i jego zastępca, Piotr Bochiński.

Gośćmi prezydenta Wejherowa i członków Ruchu „Wole Wejherowo” byli m.in. Gabriela Lisius, starosta powiatu wejherowskiego oraz Jacek Thiel, członek Zarządu Powiatu – oboje reprezentujący ugrupowanie „Wspólny Powiat”.

Wyraźna zmiana
Jak podkreśliła podczas spotkania Pani Starosta Lisius, „Wolę Wejherowo” oraz „Wspólny Powiat” razem startowały w listopadowych wyborach, a współpraca okazała się skuteczna. Zarówno prezydent K. Hildebrandt, jak i starosta G. Lisius deklarują dalsza współpracę.
Jedną z pierwszych inwestycji, którą zamierzają zrealizować wspólnym wysiłkiem miasta i powiatu jest budowa ul. Odrębnej na Śmiechowie.  We współpracy miasta i powiatu już widać wyraźną zmianę po odejściu po przegranych wyborach poprzedniego starosty,  Józefa Reszke (PO).

Jak zwykle licznie przybyli mieszkańcy – sympatycy  „Wolę Wejherowo”.
Jak zwykle licznie przybyli mieszkańcy – sympatycy „Wolę Wejherowo”.

Plany inwestycyjne
Prezydent Wejherowa przypomniał o planowanych w tym roku inwestycjach m.in. drogowych, z których większość będzie realizowana poza centrum miasta. Jak powiedział K. Hildebrandt, w tym roku zaplanowano 17 zadań drogowych, których łączny koszt wynosi 13 mln zł, z czego ok. 10 mln zł (75 proc. środków inwestycyjnych) przeznaczono na remonty i inwestycje poza śródmieściem Wejherowa.
Rozpocznie się realizacja węzła drogowego „Działki” w pobliżu Osiedla Sucharskiego. Kontynuowane będą prace nad dokumentacją i przygotowaniem budowy węzła „Kwiatowa” wraz z tunelem w ciągu ulicy Kwiatowej oraz węzła „Zryw” wraz z tunelem i całym układem drogowym pomiędzy ul. Sikorskiego a ul. Necla i dalej ul.Gryfa Pomorskiego.

Salka, park, basen
Poza tym kontynuowany będzie Program Rewitalizacji Śródmieścia, m.in. w Parku Miejskim. Przy Szkole Podstawowej powstanie nowa salka sportowa, a na ul. Iwaszkiewicza w najbliższym czasie zostanie oddany do użytku mieszkalny budynek komunalny.  W ramach rewitalizacji śródmieścia przygotowany zostanie projekt zagospodarowana terenu tzw. starego basenu przy ul. Kalwaryjskiej.
Prezydent Hildebrandt podkreślił możliwości  płynące z budżetu obywatelskiego, który po raz pierwszy w tym roku powstanie w naszym mieście, zachęcając sympatyków Ruchu Społecznego „Wolę Wejherowo” do aktywnego włączenia się w przygotowanie budżetu.
Krzysztof Hildebrandt razem z Gabrielą Lisius złożyli zebranym noworoczne życzenia pomyślności.

AK.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.