Festiwal serc

III Charytatywne Kolędowanie „Festiwal Serc” odbędzie się w najbliższą niedzielę 25 stycznia w parafii Chrystusa Króla i bł. Alicji Kotowskiej w Wejherowie. Chóry i zespoły zaśpiewają w trakcie i po każdej mszy świętej. Gwiazdą wieczoru będzie znakomity i popularny wokalista Maciej Miecznikowski z zespołem.

Koncerty chórów będą miały miejsce na mszach świętych oraz bezpośrednio po ich zakończeniu. Wydarzenie ma na celu zbiórkę pieniędzy dla osób,  wyznaczonych przez organizatorów – wolontariuszy z zespołu Caritas przy parafii p.w. Chrystusa Króla w Wejherowie. Pieniądze będą zbierane do oznaczonych puszek po każdej mszy świętej.
Organizatorami koncertu są Jacek Drewa i Caritas, a współorganizatorami: Wejherowskie  Centrum  Kultury i Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubskiej
– Zapraszamy wszystkich na koncerty i zachęcamy do ofiarności, tak jak w poprzednich latach – mówi Jacek Drewa. – Z góry dziękujemy.

Podczas mszy wystąpią:

8.30 –   Towarzystwo  śpiewacze  im.  Jana  Trepczyka. Dyrygent Zofia Kamińska
10.00 –   Chór „Laudate  Dominum”, dyrygent Wiesław Tyszer
11.30 –   Schola  dziecięca  „Chrystusowe Owieczki”  oraz   Zespół Młodzieżowy  „Dominus  Tecum”
13.00 –   Chór  „Gaudeamus”,  dyrygent  Agata  Jasińska  oraz  Natalia   Modzelewska
16.00 –   Gminny  Zespół  Kameralny  „Kamerton” pod  kierownictwem  Ryszard   Borysionek
18.00 –   Najpiękniejsze  Kolędy  w wykonaniu solistów Teatru  Otwartego w Gdańsku. Zaśpiewają: Magdalena Witczak – sopran, Jacek Szymański – tenor, Dariusz S. Wójcik – bas, Rafał Lewandowski – fortepian
19.30 –   Koncert  Macieja  Miecznikowskiego     

Licytację zebranych fantów poprowadzi  Rafał „Zavic” Zawidzki

Dla kogo zaśpiewają
Wiktoria Wensierska ma 11 lat, choruje na genetyczną chorobę mukowiscydozę. Wiktoria codziennie walczy o poprawę stanu zdrowia za pomocą inhalacji, rehabilitacji i leków.

Julia Walkusz ma 13 lat, jest leczona od 2003 roku na chorobę genetyczną. Uległa wypadkowi potrącona przez samochód na przejściu dla pieszych w Wejherowie, w czerwcu 2014 roku. W związku z wypadkiem dziecko odniosło poważne obrażenia ciała.
Dziewczynka jest poddawana rehabilitacji w Szpitalu Rehabilitacyjnym dla dzieci w Olsztynku.

Patronat honorowy nad kolędowaniem objęli:
prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt,
starosta wejherowski Gabriela Lisius,
wójt Gminy Wejherowo Henryk  Skwarło,
poseł na Sejm RP Jerzy Budnik,
poseł na Sejm RP Jarosław Sellin

Partnerzy:
Taxi Plus, KS Tytani Wejherowo, Wejherowski Klub Bokserski „Gryf”, Klub Piłkarski „Gryf Wejherowo”, Karate Klub Wejherowo & Małgorzata Zabroc

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.