Nowy autobus MZK

Uroczyste przekazanie do eksploatacji nowego autobusu Solaris Urbino 12 odbyło się w poniedziałek na placu Jakuba Wejhera. To drugi wyposażony w klimatyzację tak nowoczesny i wygodny autobus, kursujący na trasach wejherowskiej komunikacji miejskiej.

W obecności prezydenta Wejherowa, Krzysztofa Hildebrandta i radnych miejskich nowy autobus poświęcił ks. dziekan Tadeusz Reszka.
Większość autobusów MZK Wejherowo to pojazdy nowoczesne, wszystkie są z pewnością bezpieczne, ale po raz drugi trafił do Wejherowa autobus wyposażony w klimatyzację przestrzeni pasażerskiej i spełniający normę czystości spalin EURO VI.
Jak poinformował Czesław Kordel – prezes Zarządu Spółki Miejski Zakład Komunikacji w Wejherowie, nowy niskopodłogowy Solaris ma także system automatycznego gaszenia silnika w razie awarii lub niebezpiecznej sytuacji, co zapobiega ewentualnym pożarom. Komfort jazdy dla kierowcy i pasażerów jest bardzo wysoki. Pierwszy tego typu autobus MZK kupiło w czerwcu ub. roku.
W sumie od 1998 roku firma kupiła 34 autobusy z podpoznańskiej firmy Solaris Bas & Coach,, w tym 17 Solarisów. Nowy autobus będzie jeździł na różnych liniach, a prowadzić go będą na zmianę kierowcy: Jacek Stenka i Ryszard Kąkol. Pojazd pomieści 87 pasażerów, w tym 31 na miejscach siedzących.

 

Kierowcy Jacek Stenka i Ryszard Kąkol przed swoim nowym miejscem pracy - nowoczesnym autobusem.
Kierowcy Jacek Stenka i Ryszard Kąkol przed swoim nowym miejscem pracy – nowoczesnym autobusem.

Podczas poniedziałkowej uroczystości na rynku prezes Czesław Kordel podziękował za długie lata pracy kierowcy autobusu, który przeszedł na zasłużoną emeryturę. Edmund Reszka przepracował w MZK 31 lat.
– Zawsze lubiłem jeździć autobusem, a jeszcze otrzymywałem za tę przyjemność wynagrodzenie – powiedział z uśmiechem E. Reszka. Mieszkaniec Bolszewa miło wspomina lata pracy w komunikacji miejskiej w Wejherowie, chociaż stresów i trudnych sytuacji na pewno nie brakowało.

Edmund Reszka przepracował w MZK 31 lat.
Edmund Reszka przepracował w MZK 31 lat.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.