Nagroda za modernizację

Podczas piętnastej gali Ogólnopolskiego Konkursu „Modernizacja Roku na Zamku Królewskim w Warszawie, tytuł Finalisty Konkursu „Modernizacja Roku 2010” otrzymała wejherowska pracownia „Usługi Projektowe, architekt Wojciech Pomierski” za „Modernizację budynku administracyjno-biurowego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Kusocińskiego w Wejherowie”. 

W jubileuszowej edycji konkursu oceniano 823 obiekty, a w finale znalazło się 106 budynków. Uczestniczący w uroczystości prezydent Krzysztof Hildebrandt otrzymał dyplom uznania dla miasta, przyznany przez redakcję miesięcznika „Materiały Budowlane” – patrona medialnego konkursu.
W uzasadnieniu wyróżnienia napisano: „Zmodernizowany obiekt wyróżnia się nie tylko nowoczesną architekturą i nowatorskimi rozwiązaniami materiałowymi, ale również znaczną poprawą funkcjonalności, co jest niezwykle ważne dla jego użytkowników” .


W minionych latach miasto Wejherowo było laureatem tego konkursu: za modernizację ratusza, budynku administracyjnego Urzędu Miejskiego przy ul. 12 Marca oraz remont Kalwarii Wejherowskiej.
Celem konkursu „Modernizacja Roku” jest promocja inicjatyw i dokonań dotyczących modernizacji i remontów obiektów budownictwa mieszkaniowego, budynków użyteczności publicznej, obiektów zabytkowych, obiektów przemysłowych i inżynieryjnych; obiektów szkolnictwa podstawowego, średniego i wyższego, obiektów kultury, sportu, zdrowia i rekreacji oraz obiektów ochrony środowiska.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.