Kwesta i koncerty

Około 50 wolontariuszy kwestowało 11 stycznia w Wejherowie w ramach 23. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pieniądze zbierano w tym roku „Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów”. Kwesta i ciekawe imprezy odbyły się także w gminach powiatu wejherowskiego.

Wśród zbierających datki na pl. Jakuba Wejhera byli: prezydent miasta Krzysztof Hildebrandt i zastępca prezydenta Piotr Bochiński oraz przewodniczący Rady Miasta Bogdan Tokłowicz.
Do akcji zbiórki pieniędzy na rzecz WOŚP włączyli się także członkowie grupy rekonstrukcji historycznej Pułk Czarnieckiego.
Sztab WOŚP 2015 zorganizowano jak poprzednio w Filharmonii Kaszubskiej. Przed publicznością wystąpiły woklane i taneczne zespoły młodzieżowe oraz Chór męski „Harmonia” Widownia była zapełniona po brzegi, a podczas licytacji gadżetów i innych przedmiotów, w tym m.in. autografu Kamila Stocha, wejherowianie jak zwykle okazali hojność.
Przed wejściem do Filharmonii funkcjonowała kuchnia polowa, a w holu stoisko WOPR (na zdjęciu) i stanowisko sekcji robotyki.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.