Zimowe ferie w bibliotece

Niedługo rozpoczną się zimowe ferie, a organizatorzy już dziś zapraszają na ciekawe zajęcia dla dzieci i młodzieży. Wśród nich jest Miejska Biblioteka Publiczna w Wejherowie. Podczas ferii a dokładnie od 3 do 12 lutego br. odbywać się tam będą zajęcia pod hasłem  „Wybieram książkę!”

Zajęcia plastyczne i czytelnicze:
Z książką za pan brat!
(wt.-pt. w godz. 10.00-12.30)

przeznaczone są dla dzieci w wieku 6-9 lat. Będą to spotkania, dające możliwość obcowania z książką, pojawią się urozmaicone zabawy ruchowe, zajęcia manualne dzięki, którym dzieci poznają różnorodne techniki plastyczne, zajęcia twórcze, zabawa z cieniem, czyli zabawa z teatrem cieni.

Zajęcia twórcze:
Książka moją inspiracją!
(wt.-pt. w godz. 13.00-15.00)

przeznaczone dla dzieci w wieku 10-13 lat nauczą traktować książki jako kopalnię pomysłów na twórczą zabawę.
Punktem wyjścia będą postacie literackie, które zabiorą uczestników w magiczną wyprawę pełną przygód i wyzwań. Okaże się, że czytanie książek może być równie ciekawe jak gry komputerowe. Czytając można rozwinąć fantazję i spontaniczność.
Na wszystkie zajęcia obowiązują wcześniejsze zapisy. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Na zajęcia mogą zapisywać się aktywni czytelnicy biblioteki. Zapisy wyłącznie osobiście w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży.
Biblioteka przygotowała także konkurs literacki „Proza życia” dla młodzież ze szkół gimnazjalnych (szczegóły poniżej) oraz gry i zabawy multimedialne – indywidualne formy spędzania czasu wolnego w bibliotecznym kąciku zabaw dla małych dzieci i w kąciku multimedialnym (gry na instrumentach z cichym odsłuchem, gry planszowe).
Wszystkie dzieci biblioteka zaprasza na spektakle Teatru Duet z Krakowa:
* 6 lutego o godz. 10.00 „Magiczny ołówek”
* z 13 lutego o godz. 10.00 „Baltazar Bombka”
Będzie też wieńczący ferie w bibliotece Bal karnawałowy, prowadzony przez Koperkusa!
Bal odbędzie się 12 lutego w godz. 10.00 – 12.00.

KONKURS LITERACKI DLA MŁODZIEŻY  „PROZA ŻYCIA”

Konkurs jest częścią projektu „Wybieram książkę!” realizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Wejherowie w ramach ferii zimowych. Celem konkursu jest rozbudzanie zainteresowań literackich, kształtowanie postaw twórczych, wspieranie twórczości amatorskiej młodzieży oraz popularyzacja literatury dotyczącej tematyki uzależnień.
Konkurs adresowany jest do młodzieży ze szkół gimnazjalnych, a warunkiem uczestnictwa w jest nadesłanie pracy, która nie była wcześniej publikowana i nagradzana. Utwór ten musi być napisany w formie dziennika i być wycinkiem z pamiętnika osoby uzależnionej (od narkotyków, alkoholu, papierosów, Internetu…) lub osoby, w otoczeniu której znajduje się osoba uzależniona.
Długość pracy nie może przekroczyć 2 stron wydruku A4. Praca musi być przygotowana w edytorze tekstu. Czcionka: Times New Roman. Wielkość czcionki 12, marginesy 2,5 cm, odstępy między wierszami: 1,5. Praca musi być opatrzona godłem literowym (pseudonimem). To samo godło należy napisać na oddzielnej kopercie, w której powinny znajdować się dane osobowe twórcy: imię, nazwisko, adres, szkoła, nr telefonu, adres e-mailowy.
Każdy z uczestników konkursu może zgłosić tylko jedną pracę. Prace, które nie będą spełniały wymogów określonych w niniejszym regulaminie, zostaną zdyskwalifikowane.
Prace należy składać do 2 lutego 2015 roku w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wejherowie, ul. Kaszubska 14.
Za I, II i III miejsce przewidziane są atrakcyjne nagrody. Organizatorzy zastrzegają sobie inny podział nagród, w zależności od poziomu nadesłanych utworów.
Ogłoszenie wyników Konkursu Literackiego oraz wręczenie nagród nastąpi 13 lutego o godz. 10.00 , podczas uroczystego zakończenia ferii w bibliotece.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.