Plany inwestycji w Luzinie

Sesje budżetowe odbyły się również w samorządach gminnych powiatu wejherowskiego. M.in. Rada Gminy w Luzinie przyjęła budżet gminy na 2015 rok, zaplanowany po stronie wydatków jak i dochodów na ponad 62 mln złotych. Prawie 10 mln zł (16 % kwoty wydatków) zostanie przeznaczonych na inwestycje, m.in. poprawiające stan kanalizacji i dróg na terenie gminy.

Zdaniem wójta Luzina Jarosława Wejhera oraz gminnych radnych, priorytetową inwestycją jest przygotowanie budowy sieci kanalizacyjnej w Luzinie, Kębłowie i Robakowie. Zaplanowano, że do końca lipca br. powstanie dokumentacja techniczna, do końca roku gmina uzyska pozwolenie na budowę, a w przyszłym roku inwestycja będzie realizowana.
Na ul. Lipowej, kard. S. Wyszyńskiego i ul. Robakowskiej powstaną nowe chodniki, a ul. Kwiatowa doczeka się modernizacji – otrzyma nawierzchnię asfaltową i odwodnienie.
Zaplanowano rozbudowę stacji uzdatniania wody i powstanie dwóch zbiorników, a co za tym idzie dwóch stref ciśnienia z uwagi na różnice wysokości. Przepompownia zwiększy wydajność o 100 procent, co pomoże w zaopatrzeniu w wodę mieszkańców Luzina, m.in. na wyżej położonych osiedlach. Powstanie nowy ciąg technologiczny dla Barłomina.
W Kębłowie zaplanowano budowę wielofunkcyjnego boiska, a w Luzinie rozpoczęcie modernizacji centrum wsi, gdzie powstanie m.in. park i staw. Teren rekreacyjno-spacerowy położony będzie na obszarze 3 hektarów.

AK.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.