Sukces uczennicy z Wejherowa

Wejherowianka Lili Wysocka wystartowała z sukcesem w III Wojewódzkim Konkursie Historycznym „Historia Pomorza Gdańskiego: Gdańszczanie, Pomorzanie, Polacy – Anna Walentynowicz”. Lili zdobyła najwyższą nagrodę w konkursie plastycznym, prezentując własny  komiks, inspirowany życiem i działalnością Anny Walentynowicz.

Lili Wysocka oraz - w głębi - Joanna i Andrzej Gwiazdowie, którzy podobnie jak Anna Walentynowicz byli działaczami opozycji w okresie PRL oraz współtwórcami Wolnych Związków Zawodowych Wybrzeża i NSZZ „Solidarność”.
Lili Wysocka oraz – w głębi – Joanna i Andrzej Gwiazdowie, którzy podobnie jak Anna Walentynowicz byli działaczami opozycji w okresie PRL oraz współtwórcami Wolnych Związków Zawodowych Wybrzeża i NSZZ „Solidarność”.

Lili Wysocka zajęła ex aequo najwyższe drugie miejsce (jury nie przyznało pierwszego miejsca) za wykonany własnoręcznie komiks.  Nagrody zwycięzcom wręczali m.in. państwo Joanna i Andrzej Gwiazdowie.
Organizatorami konkursu byli: Instytut Pamięci Narodowej – Oddział Gdańsk, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku, I oraz II Społeczne Gimnazjum Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Gdańsku oraz Urząd Marszałkowski. Rozstrzygnięcie i wręczenie nagród odbyło się 15 grudnia 2014 roku.

Przypomnijmy, że niedawno pisaliśmy o innym sukcesie uzdolnionej plastycznie Lili Wysockiej. Jej obrazek został wybrany spośród prac z całego świata (jako jedyny z Europy) do kolejnej książki dla dzieci autorstwa Nancy O’Neill. W każdym egzemplarzu książki amerykańskiej autorki pojawi się jej ilustracja, podpisana imieniem i nazwiskiem. Znajdzie się tam również nazwa miasta, z którego pochodzi ilustrator.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.