Jasełka, kolędy i życzenia

W Zespole Kształcenia i Wychowania w Strzebielinie Osiedlu odbyła się Strzebielińska Wigilia, organizowana w szkole od wielu lat. Tradycyjnie spotkali sie na niej uczniowie, rodzice i nauczyciele oraz ich liczni goście.

W bożonarodzeniową atmosferę wprowadził wszystkich absolwent szkoły, Paweł Hilla wykonując na saksofonie kolędę „Cicha noc”.  
Wiele pozytywnych emocji wywołało przedstawienie jasełkowe w wykonaniu uczniów klas drugich. Spektakl był przeplatany pastorałkami i znanymi kolędami, w których śpiewanie włączali się uczestnicy uroczyści.
A byli wśród nich ważni goście, m.in. wójt Gminy Łęczyce Piotr Wittbrodt, przewodniczący Rady Gminy Krzysztof Licau, Stanisława Bujanowicz, zastępca dyrektora pomorskiego oddziału ARiMR w Gdyni, prof. Daniel Duda z Akademii Marynarki Wojennej z małżonką, wiceprezes Związku Oficerów Rezerwy RP kmdr por. Adam  Kula, prezes Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami Janusz Długołęcki. Wszystkich gości, a także absolwentów szkoły i innych mieszkańców Strzebielina witała dyrektor ZKiW, Teresa Hinc.
Przed publicznością wystąpili z kolędami zdolni wokaliści szkolnego chóru, a także grupa dzieci, która zaprezentowali wiersz oraz kolędę w języku kaszubskim. Nie mogło zabraknąć Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Łęczyce pod batutą p. Zygmunta Labudy.

Po części artystycznej  przyszedł czas na  odczytanie fragmentu Pisma Świętego, życzenia i  zaproszenie do świątecznego stołu na poczęstunek.
Olga Dampc, Urszula Meyer

11 stycznia w całych kraju zagra po raz 22. Wielka  Orkiestra Świątecznej Pomocy.
Na ulicach Wejherowa, tak jak wszędzie, pojawią się wolontariusze, zbierający datki, a w Filharmonii Kaszubska od godz. 12.30 zaplanowano koncerty, występy taneczne i wokalne.
W programie m.in. prezentacje zespołu tanecznego Dziecięcego Teatru Tańca, zespołu akordeonowego, pokaz udzielania pierwszej pomocy w wykonaniu ratowników PCK.
O godz. 16.30 zapraszamy na koncert grupy „State Urge” z Gdyni.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.