Iść za prawdziwą Gwiazdą

Metropolita Gdański ks. arcybiskup Sławoj Leszek Głódź gościł w ratuszu w Wejherowie, aby podziękować prezydentowi Krzysztofowi Hildebrandtowi za wsparcie podczas niedawnej choroby i pogratulować wygranej w wyborach samorządowych. Ks. abp Sławoj Leszek Głódź przekazał także życzenia dla mieszkańców Wejherowa.

W gabinecie prezydenta K. Hildebrandta, z nim oraz z ks. abp. S. L. Głódziem spotkali się: przewodniczący Rady Miasta Bogdan Tokłowicz, sekretarz miasta Bogusław Suwara, zastępca prezydenta Piotr Bochiński oraz skarbnik miasta Arkadiusz Kraszkiewicz.
W gabinecie prezydenta K. Hildebrandta, z nim oraz z ks. abp. S. L. Głódziem spotkali się: przewodniczący Rady Miasta Bogdan Tokłowicz, sekretarz miasta Bogusław Suwara, zastępca prezydenta Piotr Bochiński oraz skarbnik miasta Arkadiusz Kraszkiewicz.

Ksiądz Arcybiskup przekazał prezydentowi Wejherowa Obraz Matki Boskiej Ostrobramskiej, Szopkę Betlejemską oraz stroik świąteczny do gabinetu. Z kolei Krzysztof Hildebrandt w imieniu mieszkańców miasta podarował arcybiskupowi obraz, ukazujący Kalwarię Wejherowską w scenerii zimowej-.  
– Pragnę złożyć rewizytę panu prezydentowi Wejherowa, który był łaskaw odwiedzić mnie w czasie, gdy byłem dotknięty chorobą – powiedział ks. abp Sławoj Leszek Głódź składając gratulacje i życzenia prezydentowi miasta. – Wejherowo jest ważnym miastem a jednocześnie ośrodkiem religijnym nie tylko z racji na Kalwarię Wejherowską, ale miasto wierne i przywiązane do Kościoła i do polskości. Dlatego trzeba tu być nie tylko na uroczystościach religijnych, ale także czynić swą powinność wobec samorządu, który jest najważniejszym organem w naszej Ojczyźnie. Wystrój świąteczny miasta widać gołym okiem. Cieszą nowe inwestycje i to, że włodarze dbają o finansowanie rozwoju miasta.  
Ks. abp Sławoj Leszek Głódź przekazał życzenia mieszkańcom Wejherowa następującej treści:
– Święta Bożego Narodzenia są okazją rodzinną, która odnosi się do wszystkich ludzi dobrej woli. Każą one nam podążać za Gwiazdą Betlejemską. Życzę mieszkańcom Wejherowa i włodarzom tego miasta, aby tej Gwiazdy sprzed oczu nie stracili i szli za prawdziwą Gwiazdą, a nie marionetkami, różnymi gwiazdkami, które wschodzą i spadają. A Boże Dziecię niech nie szczędzi swoich darów i dzieli się tymi, które przynieśli Trzej Mędrcy ze Wschodu – Kacper, Melchior i Baltazar. Kto może niech podąża na Pasterkę a po Pasterce niech podąża za Trzema Królami w Święto Objawienia Pańskiego. Radosnych, pogodnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia. Tego życzę.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.