Sześćdziesiąt lat „szóstki”

Szkoła Podstawowa nr 6 w przy ul. Śmiechowskiej w Wejherowie świętowała 60-lecie istnienia. Z tej okazji w szkolnych murach odbyła się uroczystość i prezentacje artystyczne. Była okazja do wspomnień, wzruszeń i wyróżnień, ale także do podsumowania dorobku placówki.  O osiągnięciach i zmianach, jakie zaszły w szkole w ostatnich latach, mówiła podczas jubileuszu dyrektor Marzena Misztal.
Nie wszyscy pamiętają, ze na początku działalności „szóstki”, w latach 1953-65 w ramach tzw. jedenastki sąsiadowały ze sobą Szkoła Podstawowa nr 6 i Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego. W 1969 roku nadano szkole imię Tadeusza Kościuszki.
Pod koniec lat 90. przy tej placówce zbudowano największą w mieście halę sportową.
Kolejne ważne inwestycje to budowa nowoczesnego bloku żywieniowego, modernizacja biblioteki szkolnej oraz uruchomienie monitoringu.
Termomodernizacja szkoły (wymiana okien i drzwi oraz ocieplenie dachu i ścian) zwieńczyła korzystne zmiany w budynku.
W międzyczasie, w 2003 roku utworzono w nim Zespół Szkół nr 1, w ramach którego funkcjonuje SP nr 6 oraz Gimnazjum nr 2.
W ZS nr 1 uczy się 513 uczniów . W szkole pracuje 82 wykwalifikowanych nauczycieli oraz 23 pracowników administracji i obsługi.
BJ.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.