Gwiazdka tuż, tuż

Powiatowy Zespołu Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Wejherowie był organizatorem   XXI Pomorskiego Konkursu pt.: „Gwiazdka tuż, tuż”.  Na konkurs prawie 1600 prac w różnych kategoriach. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbyło się w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej.

Piękne szopki, wspaniałe kartki świąteczne, a także wiersze i opowiadania o tematyce bożonarodzeniowej – tak różnorodne prace brały udział w rywalizacji. Jurorzy przyznali autorom mnóstwo nagród, które podczas uroczystego spotkania w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej wręczali dzieciom: starosta powiatu wejherowskiego Gabriela Lisius, wicestarosta Witold Reclaf oraz członkowie Zarządu Powiatu – Jacek Thiel i Wojciech Rybakowski.
Uroczystość prowadziła wicedyrektor PZPOW w Wejherowie, Mariola Błaszczuk.

Konkurs podzielony jest na cztery kategorie: kartka świąteczna oraz szopka, których jest zdecydowanie najwięcej, jak również grafika komputerowa i praca literacka: proza i poezja związane z tematyką świąt.  Prace w tych kategoriach oceniane są oddzielnie w poszczególnych grupach wiekowych: klasy 0, klasy I-III szkół podstawowych, klasy IV-VI SP, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne.
Konkurs cieszy się co roku ogromną popularnością, świadczy o tym fakt, że zwiększa się ilość nadsyłanych prac w szczególności z powiatu wejherowskiego. W konkursie udział biorą dzieci z Gdyni, Rumi, Wejherowa, ale także dzieci z najmniejszych miejscowości powiatu wejherowskiego i puckiego. W tym roku do placówki wypłynęło prawie 1600 prac, a nagrodzonych zostało 184 laureatów.
Nagrody finansowane są przez Starostwo Powiatowe w Wejherowie. Dla najmłodszych laureatów to najczęściej gry, puzzle, encyklopedie o różnej tematyce. Starsi uczniowie otrzymują m.in. radia, słuchawki pendrivy, mp3.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.