Święty Mikołaj w szpitalu

W wejherowskim szpitalu oraz w hospicjum w Pucku pojawili się niecodzienni goście i pokazali, jaka siłą jest uśmiech i życzenia płynące z serca. Dzieci namalowały świąteczne kartki dla swoich rówieśników, przebywających w szpitalu i osobiście wręczyły je adresatom.

– Celem akcji oraz wszelkich działań jest i zawsze pozostanie drugi człowiek, potrzebujący wsparcia. Tak jest w przypadku działalności PZC Caritas Wejherowo i Stowarzyszenie Naprzód Wejherowo – Jacek Drewa organizator akcji. – Pierwszy etap akcji „Dzieci życzą dzieciom” odbył się w salce parafialnej pw. Chrystusa Króla. Drugi – w Szpitalu Specjalistycznym w Wejherowie.

Organizatorom chodzi o to, aby chore dzieci poczuły atmosferę zbliżających się świąt. W akcji charytatywnej dla najmłodszych wejherowian nie ma dzielenia się pieniędzmi czy rzeczami materialnymi ale uczuciem.
W  tym przypadku szczerym odruchem serca spisanym w formie życzeń na świątecznej kartce. Chodzi o to, aby sprawić trochę radości i sprawić, aby chociaż przez chwile zapomniały o chorobie, operacjach, o bólu.

M.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.