Najlepsi licealiści z „Sobieskiego”

Finał IV Powiatowego Konkursu Wiedzy o Antykomunistycznej Opozycji w latach 1944-1989, który odbył się w siedzibie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 im. Jakuba Wejhera w Wejherowie składał się z dwóch części. Najpierw była finałowa rywalizacja uczniów, a potem uroczystość wręczania nagród, połączona z koncertem.

Drużyny sześciu szkół ponadgimnazjalnych w Wejherowie, Rumi i Redzie odpowiadały na pytania konkursowe. Najlepiej z odpowiedziami poradziła sobie drużyna I LO im. Króla Jana III Sobieskiego: Kinga Jaros oraz Michał Radtke. Uczniowie II klasy (oboje na zdj. obok) do konkursu przygotowywali się pod kierunkiem nauczyciela Marcina Graczyka. Drugie miejsce zajęli uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Redzie, a trzecie ZSP nr 3 w Wejherowie.
Nagrody wręczyła  laureatom starosta powiatu wejherowskiego, Gabriela Lisius, w obecności wicestarosty Witolda Reclafa, etatowego członka Zarządu Powiatu, Wojciecha Rybakowskiego i naczelnika Wydziału Oświaty Starostwa, Mirosława Lademana. Gościem uczniów i nauczycieli był również ks. prałat Daniel Nowak.
Wszyscy wysłuchali koncertu pieśni Jacka Kaczmarskiego „Historia poezją utkana” oraz zwiedzili szkolne muzeum – „Izbę Solidarności”. Uroczyste zakończenie konkursu prowadziła Anna Wilk, dyrektor ZSP nr 4.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.