Zebrali górę grosza

Zespół Szkół nr 3 w Wejherowie, w którego skład wchodzi Szkoła Podstawowa nr 8 i Gimnazjum nr 8, otrzymało nagrodę za aktywnie i skutecznie prowadzoną akcję „Góra Grosza”. Co roku przed Świętami Bożego Narodzenia uczniowie zbierają drobne monety, a w ubiegłorocznej akcji okazali się najlepsi w województwie pomorskim, przekazując na rzecz potrzebujących dzieci ponad 2,5 tys. zł.

– Dziękuję za wasz udział w akcji, z której pieniądze trafiają m.in. do rodzin zastępczych. Ich potrzeby są ogromne – powiedziała Iwona Niemasz, członek Zarządu Towarzystwa „Nasz Dom” i dyrektor domów dla dzieci, która przekazała szkole nagrodę w wysokości 2 tys. zł.

Dyrektor Zespołu Szkół nr 3 w Wejherowie Danuta Czernewska przypomniała, że nauczyciele, rodzice i uczniowie tej placówki chętnie włączają się do wielu innych akcji charytatywnych, m.in. „Szlachetna Paczka”, akcje Caritasu czy pomoc dla kombatantów na Kresach. Od kilku lat biorą udział w zbiórce „Góra Grosza”. Zajmuje się tym Samorząd Uczniowski i jego opiekunki: Małgorzata Bieńkowska i Marta Borawska-Hennig. Obie panie uczestniczyły w uroczystości przekazania szkole nagrody. Odbierał ją również przewodniczący samorządu Mateusz Zaborowski oraz przewodnicząca Rady Rodziców Joanna Stachowiak.

AK.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.