Plac poświęcony

O erygowaniu nowej parafii w Wejherowie, pod wezwaniem św. Karola Boromeusza, informowaliśmy Czytelników w czerwcu br. Przed tygodniem przy ul. Gryfa Pomorskiego w Śmiechowie odbyła się uroczystość, związana z planami budowy kościoła. 14 września br. w obecności wiernych, arcybiskup Sławoj Leszek Głódź poświęcił parafialny krzyż i plac kościelny. 

Przypomnijmy, że nowa parafia została wydzielona z dwóch macierzystych parafii – NMP Królowej Polski przy ul. Rybackiej w Wejherowie oraz Wniebowzięcia NMP przy ul. Gdańskiej w Redzie. Parafię pw. św. Karola Boromeusza przyłączono do dekanatu wejherowskiego. Jest to druga parafia o tym tytule w Archidiecezji Gdańskiej.
Jak wyjaśnił ks. Adam Pleskot, proboszcz nowej parafii, Karol Boromeusz był patronem chrzcielnym Jana Pawła II.
– Księdzu proboszczowi Adamowi Pleskotowi życzę wielu sił i energii, niezbędnej do zrealizowania niezwykłego dzieła, jakim jest budowa kościoła – powiedział Bogdan Tokłowicz, zastępca prezydenta Wejherowa, uczestniczący w uroczystości.
Wzięli w niej udział także proboszczowie i kapłani ze wszystkich wejherowskich parafii oraz zastępca prezydenta Wejherowa Piotr Bochiński, a także mieszkańcy Wejherowa.
Budowa kościoła przy ul. Gryfa Pomorskiego rozpocznie się wiosną przyszłego roku.

Ks. abp. Sławoj Leszek Głódź oraz ks. proboszcz Adam Pleskot podczas spotkania z parafianami.
Ks. abp. Sławoj Leszek Głódź oraz ks. proboszcz Adam Pleskot podczas spotkania z parafianami.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.