Nowe jezdnie i chodniki

Ulice Płk. Dąbka oraz Mestwina w Wejherowie, a także odcinek chodnika w ul. Kochanowskiego – przy skrzyżowaniu z drogą krajową nr 6 – doczekały się nowej, wygodnej i estetycznej nawierzchni. Prace drogowe dobiegły końca w tym miesiącu.

Nowy chodnik na ulicy Kochanowskiego
Nowy chodnik na ulicy Kochanowskiego

Na ulicy Płk. Dąbka (o długości 260 m) została wymieniona zużyta nawierzchnia na nową, z kostki brukowej. Nowa jezdnia ma 260 metrów bieżących. W pobliżu przedszkola powstały dwa progi zwalniające.  
Utwardzono też ulicę Mestwina (długość ok. 200 m ), gdzie wiosną  ułożono płyty JOMB na odcinku y na skrzyżowaniu z drogą krajową nr 6. Obecnie został utwardzony i poszerzony kolejny inny fragment tej drogi.

Ulica płk. Dąbka w Śmiechowie z nową nawierzchnią.
Ulica płk. Dąbka w Śmiechowie z nową nawierzchnią.

Dokonano również odbioru chodnika na ul. Kochanowskiego. Jak informuje Stanisław Brzozowski, kierownik Wydziału Inwestycji i Gospodarki Komunalnej UM w Wejherowie, chodnik na ul. Kochanowskiego od strony wieżowców przed skrzyżowaniem  z „szóstką” był zapadnięty i w bardzo złym stanie. Wjeżdżały na niego parkujące obok samochody i generalnie zagrażał bezpieczeństwu przechodniów.
Zmodernizowany odcinek ma 50 metrów długości i ułatwia dojście do pobliskich bloków oraz do stacji SKM Wejherowo-Nanice.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.