Wiedzą wszystko o Muminkach

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wejherowie odbyła się uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień laureatom VIII Powiatowego Konkursu Czytelniczego „Muminki – znamy i czytamy”. Uczestnicy konkursu rywalizowali w konkursie wiedzy, prezentowali przebrania i scenki z książek o Muminkach, a także malowali, rysowali i wyklejali piękne obrazy.

Więcej zdjęć na: facebook.com/PulsWejherowa
Więcej zdjęć na: facebook.com/PulsWejherowa

– Konkursy czytelnicze odbywają się co roku, ale tematyka jest za każdym razem inna – wyjaśnia Danuta Balcerowicz, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wejherowie. – Staramy się włączać w ogólnopolskie lub międzynarodowe obchody rocznic i innych wydarzeń, związanych z pisarzami i ich twórczością. W konkursie biorą udział dzieci i młodzież z Wejherowa, ale także innych miejscowości powiatu wejherowskiego. Uczestników jest sporo, a nasza inicjatywa cieszy się zainteresowaniem.
Tegoroczny konkurs przygotowały: Iwona Block, Anna Kałużniak, Bogumiła Dettlaff i Danuta Loewnau, pracujące w bibliotece.
W konkursie wiedzy o Tove Jansson i jej twórczości dla młodzieży gimnazjalnej wzięły udział dwie trzyosobowe drużyny: z Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Kielnie oraz Zespołu Kształcenia i Wychowania w Strzebielinie.
Pierwsze miejsce zajęła drużyna z Kielna w składzie: Weronika Garzombkie, Julia Parchem i Szymon Walkusz. Na drugim miejscu pozostała drużyna SP w Srzebielinie: Maja Cyman, Katarzyna Piotrowska i Maja Rangotis.

Uczestnicy konkursu na przebranie dla wybranej postaci z książek o przygodach Muminków przygotowali 11 prezentacji. Pierwsze miejsce zajęła Paulina Paczoska z Zespołu Szkół w Kielnie, drugie miejsce – Monika Kotłowska i Maja Rochalska z Gimnazjum nr 1 w Rumi, a trzecie miejsce (ex aequo) Jagoda Arendt z Gimnazjum nr 1 w Wejherowie i Simona Letizia – z Gimnazjum nr 1 w Rumi.
Wyróżnienia zdobyli: Grzegorz Wardyn (Gimnazjum w Bolszewie), Weronika Schmidt (Gimnazjum nr 1 w Wejherowie), Julia Potrykus (Gimnazjum nr 1 w Wejherowie), Agata Jażdżewska (Gimnazjum nr 1 w Rumi), Kinga Krauza i Alicja Wojewska (Zespół Szkół w Kielnie), Erlich Agata (Gimnazjum w Bolszewie).
Na konkurs na ilustrację do książek Tove Jansson o przygodach Muminków napłynęło 183 rysunków. W grupie dzieci do 7 lat, najlepsi okazali się: Natan Waldowski który przebywał w Przyszpitalnym Zespole Kształcenia Specjalnego, Julia Adamowicz ze Społecznej SP w Wejherowie, Kaja Falk z Przedszkola Zobi w Kębłowie oraz Nathaniel Domagała z SP nr 9.
Wyróżnienia otrzymali: Antonina Janca – SP nr 11, Rafał Bistram – ZKiW w Strzebielinie, Aniela Łukowicz SP nr 8, Magdalena Socha – SP w Kielnie, Lena Jarmakowicz – Społeczna SP w Wejherowie, Zofia Frey – Przedszkole Sióstr Zmartwychwstanek w Wejherowie, Martyna Tarkowska – Samorządowy Zespół Szkół w Kostkowie.
W grupie uczniów powyżej 7 lat nagrody otrzymali: Igor Makowski –  Społeczna SP w Wejherowie, Weronika Kalkowska –  ZS w Kielnie, Przemysław Kędra –  SP nr 11 w Wejherowie, Martyna Powałka – SP nr 9 w Wejherowie, Szymon Neubauer – SP w Kostkowie
Wyróżnienia przyznano: Łukaszowi Marszewskiemu – Samorządowa SP w Gościcinie, Agnieszce Stochaj – SP nr 8 w Wejherowie, Łukaszowi Damps – ZKiW w Strzebielinie, Nikoli Adamskiej – SP nr 5 w Wejherowie.                 AK.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.