Po i przed sezonem

Okazją do spotkania prezydenta Wejherowa z przewodnikami turystycznymi  PTTK było podsumowanie sezonu turystycznego i omówienie planów dalszej współpracy.

Prezydent Krzysztof Hildebrandt oraz Jacek Thiel z Urzędu Miejskiego przekazują przewodniki i książki Teresie Kowalskiej, szefowej koła PTTK.
Prezydent Krzysztof Hildebrandt oraz Jacek Thiel z Urzędu Miejskiego przekazują przewodniki i książki Teresie Kowalskiej, szefowej koła PTTK.

Latem, w ramach promocji Wejherowa, odbywają się bezpłatne wycieczki po starym mieście oraz Kalwarii Wejherowskiej. Turystów  oprowadzają po mieście wejherowscy przewodnicy, zrzeszeni w Kole PTTK. Wakacyjni goście oprowadzani są m.in. po ratuszu,  kościele klasztornym, parku miejskim oraz Filharmonii Kaszubskiej. Tegoroczne wycieczki z przewodnikiem cieszyły się podobnym zainteresowaniem jak w latach ubiegłych. Z sezonowej oferty skorzystało ok. dwa tysiące osób.
Wejherowo buduje turystyczną markę miasta w oparciu o różne atrybuty, m.in. o ciekawą i różnorodną ofertę kulturalną, która ma zachęcić turystów do odwiedzania Wejherowa. Z pewnością jednym z magnesów  dla przyjezdnych jest Filharmonia Wejherowska z ciekawym programem imprez. Miasto staje się coraz bardziej atrakcyjne dzięki rewitalizacji Śródmieścia oraz Parku Miejskiego im. A. Majkowskiego.
Uczestnicy spotkania wspominali zorganizowane w Wejherowie Pomorskie Regionalne Obchody Światowego Dnia Turystyki. Było to największe spotkanie przedstawicieli samorządów, organizacji turystycznych oraz branży turystycznej w naszym regionie. Podczas  Światowego Dnia Turystyki uhonorowani zostali m.in. wejherowscy przewodnicy. Nagrodę prezydenta Wejherowa otrzymała Teresa Kowalska, przewodnicząca koła przewodników PTTK w Wejherowie, a wejherowski przewodnik Jerzy Zalewski otrzymał Złotą Honorową Odznakę PTTK.
Podczas listopadowego spotkania w ratuszu wejherowscy przewodnicy otrzymali  od prezydenta miasta koszulki i polary z odpowiednim oznakowaniem oraz odblaskowymi paskami,  a także wydawnictwa o Wejherowie i materiały promocyjne dla turystów, przyjeżdżających do Wejherowa.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.